X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Napięcia w relacjach polsko-izraelskich. Komentarze publicystów

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2019 18:26
– Israel Katz zachowuje się jak klasyczny cyngiel, który ma wykonać zadanie, jakim jest gra antypolską kartą w walce politycznej – powiedział Agaton Koziński. – Jest to dziwna tendencja całej klasy politycznej Izraela, a nie tylko zdanie jednego ministra. Skala jest znacznie szersza – dodał Marcin Makowski.
Audio
  • Napięcia na linii Polska-Izrael. Komentarze publicystów (Puls Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Alexandra_Strekoza

"Nie żałuję tego, co powiedziałem o polskim zaangażowaniu w Holokaust. Wielu Polaków współpracowało z nazistami podczas Holokaustu" – powiedział p.o. ministra spraw zagranicznych Izraela Israel Katz. 

 Israel Katz ma swojego zwierzchnika, pytanie, czy może on sobie pozwolić na tego typu komentarze. Wygląda na to, że na razie może. Wszystko jest jednak kwestią czasu i ważne jest to, jak długo Katz będzie szefem MSZ Izraela. Jak tak dalej pójdzie, to nikt z nim nie będzie chciał rozmawiać i szybko przestanie pełnić tę funkcję. Robienie polityki kosztem Polski to rzecz gorsząca. Nie dziwię się polskiemu wzmożeniu, premier daje odpór najmocniejszymi z dostępnych słów. Trzeba przypominać, jaka była prawda i nie ulegać tego typu stereotypowym kłamstwom. Katz zachowuje się jak klasyczny cyngiel, który ma wykonać zadanie, jakim jest gra antypolską kartą w walce politycznej – powiedział Agaton Koziński.

Gość audycji dodał, że "Polska ma cały czas problem z tworzeniem narzędzi i instytucji, które włączałyby się w dyskusję tak, aby nasz głos był słyszany poza granicami". 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Ten problem jest znacznie głębszy, bo nie zaczął się w momencie kampanii wyborczej w Izraelu. To dziwna tendencja całej klasy politycznej Izraela, a nie tylko zdanie jednego ministra. Skala jest znacznie szersza. Nie ma innej drogi niż mówienie wprost o tym, jak wyglądała prawda historyczna. Trzeba trzymać się naszej narracji, nawet kosztem ochłodzenia relacji z Izraelem – stwierdził Marcin Makowski.

– Jesteśmy bezbronni, jeżeli chodzi o soft power, kwestie popkulturowe i to, gdzie tworzy się historia - w głowach ludzi, którzy dorastają i wchodzą w dorosłe życie. Mowa o filmach, serialach, grach komputerowych – dodał dziennikarz.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.  

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Mariusz Krzemiński
Gość: Agaton Koziński ("Polska The Times"), Marcin Makowski ("Do Rzeczy", wp.pl)
Data emisji: 22.02.2019 
Godzina emisji: 17.45

PAP/dn/mk