X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kto zapewni środki na realizację programów społecznych? Komentarze polityków

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2019 18:35
– Tylko rząd Platformy Obywatelskiej jest w stanie zapewnić środki na programy społeczne, bez tego będziemy zdani wyłącznie na zadłużanie Polski – powiedział Jan Grabiec (PO). – Łatwo jest w opozycji obiecywać, bo nic nie trzeba robić – stwierdził Jacek Sasin (PiS).
Audio
  • Jan Grabiec (PO) i Jacek Sasin (PiS) o finansowaniu programów społecznych (Puls Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: MRPiPS

Podczas sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie prezes partii Jarosław Kaczyński przedstawił pięć punktów nowego programu wyborczego PiS. Są to: rozszerzenie od lipca programu Rodzina 500 plus także na pierwsze dziecko, pomoc dla młodych osób, które do ukończenia 26. roku życia mają nie płacić podatku PIT, obniżenie kosztów pracy poprzez między innymi co najmniej dwukrotne podniesienie kosztów uzyskania przychodu i obniżenie PiT-u dla wszystkich osób pracujących, 1100 złotych "trzynastki" dla emerytów oraz od kwietnia – przywrócenie połączeń autobusowych w mniejszych miejscowościach.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Zdaniem Jana Grabca propozycje przedstawione przez Jarosława Kaczyńskiego to "próba ucieczki do przodu". – Od wielu miesięcy PiS jest w defensywie. Afera związana z KNF, afera dotycząca zarobków asystentek prezesa Glapińskiego, później tzw. taśmy Kaczyńskiego – wyliczał poseł PO. – Nasza ustawa w sprawie 500+ dla pierwszego dziecka od trzech lat leży w Sejmie, a Grzegorz Schetyna już kilkanaście miesięcy temu mówił o zachowaniu trzynastej emerytury. Proponujemy też dopłaty w wysokości 500 zł w ramach systemu podatkowego dla pracujących, którzy zarabiają najmniej – dodał i podkreślił, że "tylko rząd PO jest w stanie zapewnić środki na programy społeczne, bez tego będziemy zdani wyłącznie na zadłużanie Polski".

 Choć za rządów Platformy Obywatelskiej był wzrost gospodarczy, to nic nie dało się zrobić. Nie potrafiliście nic zaoferować Polakom. Do nagłego olśnienia doszło dopiero w momencie, kiedy w opozycji zaczęliście próbować przebijać pomysły Prawa i Sprawiedliwości. Łatwo jest w opozycji obiecywać, bo nic nie trzeba robić  stwierdził Jacek Sasin (PiS), odpowiadając posłowi PO. – W ciągu prawie czterech lat naszych rządów zwiększyliśmy wpływy podatkowe do budżetu o 100 mld zł w stosunku do tego, co zostawiły nam rządy PO, uszczelniliśmy ogromną dziurę VATowską, nie zadłużamy Polski – przekonywał szef Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której była mowa również o ewentualnej nowelizacji budżetu. 

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Jan Grabiec (PO), Jacek Sasin (PiS, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów)
Data emisji: 25.02.2019
Godzina emisji: 17.45

mk