X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mariusz Błaszczak: stawiamy na bezpieczeństwo, konsekwentnie wzmacniamy Wojsko Polskie

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2019 18:21
– Wydajemy 2 procent PKB na obronność, należymy do liderów w Sojuszu Północnoatlantyckim. Jesteśmy wymieniani jako państwo, które wywiązuje się z sojuszniczych zobowiązań – powiedział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
Audio
  • Szef MON: wojsko musi być liczniejsze, mieć nowoczesny sprzęt i być mocno osadzone w NATO (Puls Trójki)
Mariusz Błaszczak, szef MON
Mariusz Błaszczak, szef MONFoto: Polskie Radio

MON wyda na modernizację sił zbrojnych 185 miliardów złotych do 2026 roku, poinformował Mariusz Błaszczak. Szef resortu powiedział, że kwota przeznaczona na modernizację jest o 45 miliardów złotych wyższa niż ta przeznaczona na poprzedni plan. 

Minister obrony narodowej podkreślił, że "jest to suma rekordowa". – To jest dokument stanowiący fundament, na którym będziemy budować zdolności obronne Wojska Polskiego – mówił o nowym Programie Modernizacji Technicznej. – Priorytetem dla mnie jest przede wszystkim wzmocnienie sił powietrznych – zaznaczył Mariusz Błaszczak. Zapowiedział, że MON "przystąpiło do tego, żeby wyposażyć Wojsko Polskie w samolot wielozadaniowy piątej generecji", którego możliwości są "dużo szersze niż F-16".

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Mariusz Błaszczak mówił też o polityce Polski i NATO dotyczącej zagrożenia wschodniej flanki. – Widzimy jak zachowuje się Rosja, jest agresywna. W 2008 roku napadła na Gruzję, w 2014 na Ukrainę. Naszym celem jest to, żebyśmy mieli tak przygotowane wojsko, żeby odstraszyć ewentualnego przeciwnika – mówił szef MON. Jak powiedział Wojsko Polskie "musi być liczniejsze, wyposażone w nowoczesny sprzęt i mocno osadzone w strukturach Sojuszu Północnoatlantyckiego".

– Rząd Prawa i Sprawiedliwości stawia na bezpieczeństwo. Konsekwentnie wzmacniamy Wojsko Polskie – zaznaczył szef MON. Odniósł się do polityki poprzedniego rządu, który jego zdaniem pozostawił po sobie "gigantyczne zaniedbania", a "wojsko rozwiązywano". – Powołałem nową dywizję zlokalizowaną na wschód od Wisły, a w 2011 roku rząd koalicji PO-PSL zlikwidował 1 Dywizję Zmechanizowaną im. Tadeusza Kościuszki, czyli otworzył wschodnią część Polski, bo pewnie wychodził z założenia, że tak trzeba, bo wojsko jest drogie – mówił Mariusz Błaszczak na antenie Trójki.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Mariusz Krzemiński
Gość: Mariusz Błaszczak (minister obrony narodowej)
Data emisji: 28.02.2019
Godzina emisji: 17.45

msze/IAR/gs

Czytaj także

Mariusz Błaszczak: nie mam wątpliwości, że obecność wojsk USA w Polsce zostanie zwiększona

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2019 11:20
- My nie rozmawiamy na temat taki, czy zwiększona zostanie obecność amerykańskiego wojska, tylko jak - powiedział w "Sygnałach dnia" minister obrony narodowej i wiceprezes PiS Mariusz Błaszczak o militarnym zaangażowaniu USA w naszym kraju.  
rozwiń zwiń