X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ekspert: ACTA2 posiada polityczny wątek

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2019 18:18
– Ta dyrektywa była wypracowywana bardzo długo, a wątek porozumienia niemiecko-francuskiego jest jednym z wielu kompromisów – powiedział w "Pulsie Trójki" Andrzej Godlewski z uniwersytetu SWPS. – ACTA2 jest stawiana na równi z Nord Stream 2 – dodał Wojciech Jakóbik z Biznesalert.pl.
Audio
  • Ekspert: ACTA2 posiada polityczny wątek (Puls Trójki)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Parlament Europejski we wtorek poparł dyrektywę cyfrową, nazywaną przez jej przeciwników ACTA2. Opowiedziało się za nią 348 europosłów, przeciwko było 274, a 36 wstrzymało się od głosu. Dokument nakłada m.in. na strony internetowe obowiązek filtrowania treści pod kątem tego, czy nie zostały one nielegalnie skopiowane.

– Ta dyrektywa była wypracowywana bardzo długo i miały miejsce różne kompromisy, a wątek porozumienia niemiecko-francuskiego jest jednym z wielu – powiedział Andrzej Godlewski z uniwersytetu SWPS. – ACTA2 ma również polityczny wątek, ponieważ wiele środowisk jest zainteresowanych tym, żeby mobilizować część wyborców przed eurowyborami – mówił gość radiowej Trójki.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Niemcy wykorzystują swoja siłę w UE do tworzenia parasola ochronnego nad swoimi interesami. Obecnie ACTA2 jest stawiana na równi z Nord Stream 2 – stwierdził Wojciech Jakóbik z Biznesalert.pl. – Jako twórca treści w internecie chciałbym, żeby to co napiszę, mogło być cytowane, ale w taki sposób, który nie pozbawia mnie kliknięć, bo z tego mój portal żyje. Można się spierać jak te sprawy uregulować, ale trzeba coś z tym zrobić – dodał gość audycji.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Mariusz Krzemiński
Goście: Andrzej Godlewski (SWPS) oraz Wojciech Jakóbik (Biznesalert.pl)
Data emisji: 27.03.2019 
Godzina emisji: 17.45

dn/ml