X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ryszard Legutko: dziwnym trafem rozprawy TSUE zawsze odbywają się przed wyborami

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2019 18:18
– Problem z Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej polega na tym, że dziwnym trafem kluczowe rozprawy odbywają się zawsze przed wyborami – mówi w "Pulsie Trójki" Ryszard Legutko, europoseł Prawa i Sprawiedliwości. 
Audio
  • Ryszard Legutko o rozprawie przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej (Puls Trójki)
Prof. Ryszard Legutko
Prof. Ryszard LegutkoFoto: Jacek Konecki/PR

15 maja odbędzie się rozprawa przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej. To wynik skargi Komisji Europejskiej przeciwko Polsce, Czechom i Węgrom. Przyczyną jest odmówienie przez te kraje przyjęcia uchodźców w ramach relokacji. Czy Polska będzie musiała przyjąć uchodźców, jeżeli wynik KE będzie dla nas negatywny? – Wszystko zależy od tego, jakie uzasadnienie przyjmie Trybunał i jakie będą możliwości naszego działania. Zdecydowaliśmy się jednak nie przyjmować uchodźców z powodu bezpieczeństwa. Problem z Trybunałem polega na tym, że dziwnym trafem kluczowe rozprawy odbywają się zawsze przed wyborami – stwierdził Legutko.

Czytaj więcej
facebook ryszard legutko free 1200.jpg
Ryszard Legutko: dyrektywa cyfrowa niesie ze sobą więcej zagrożeń niż korzyści

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Polityk dodał, że tak naprawdę żaden kraj nie wywiązał się z obowiązku przyjmowania uchodźców. – Jednak tylko te trzy kraje zostały postawione w stan oskarżenia. To pokazuje, jak działają instytucje unijne – ocenił europoseł PiS. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Magdalena Uchaniuk-Gadowska
Goście: Ryszard Legutko (europoseł PiS)
Data emisji: 28.03.2019 
Godzina emisji: 17.45

kad/gs

Czytaj także

Ryszard Legutko: wypowiedź Sławomira Broniarza jest oburzająca

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2019 08:47
- Nauczyciel to zawód zaufania publicznego i są róźne formy nacisku na władzę, ale pewnych rzeczy nie tylko robić nie wolno, ale mówić nie wolno, że są one brane pod uwagę - mówił na antenie radiowej Trójki o wypowiedzi Sławomira Broniarza profesor Ryszard Legutko, europoseł Prawa i Sprawiedliwości. 
rozwiń zwiń