X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dojdzie do strajku nauczycieli? Politycy komentują

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2019 18:45
– Zrzucanie odpowiedzialności na obecnie rządzących ws. sytuacji w oświacie, jest bardzo nieuczciwe – mówił w "Pulsie Trójki" Jacek Żalek, polityk Porozumienia. Nie zgodził się z nim jednak Arkadiusz Myrcha z Platformy Obywatelskiej, który ocenił, że groźba strajku ze strony związkowców, to wynik postawy m.in. Anny Zalewskiej, szefowej MEN. 
Audio
  • Arkadiusz Myrcha i Jacek Żalek o sytuacji w oświacie (Puls Trójki)
Rada Dialogu Społecznego
Rada Dialogu SpołecznegoFoto: PAP/Piotr Nowak

W poniedziałek w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" odbyło się kolejne nadzwyczajne posiedzenie prezydium Rady Dialogu Społecznego na temat sytuacji w oświacie. Po zakończeniu rozmów wicepremier Beata Szydło powiedziała, że "cztery spośród (pięciu) punktów, które rząd zaproponował, zostały zaakceptowane przez strony". Rozmowy mają być kontynuowane jutro. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Do sytuacji w oświacie odnieśli się w "Pulsie Trójki" Arkadiusz Myrcha, poseł Platformy Obywatelskiej, oraz Jacek Żalek z Porozumienia. – W wyniku polityki rządu i aroganckiej postawy Anny Zalewskiej, minister edukacji narodowej, nauczyciele zostali postawieni pod ścianą. Blisko trzy lata dyskusji na ten temat spełzły na niczym. Istnieje ryzyko, że się strajku nie ominie – ocenił Myrcha. 

Natomiast według Żalka porozumienie zależy od tego, czy będą rozmawiali związkowcy, którzy "przedkładają dobro uczniów nad dobro nauczycieli, czy też politycy chowający się pod szyldem związkowców". – Płace są za niskie nie tylko w tym zawodzie, ale w każdym innym. Zrzucanie odpowiedzialności na obecnie rządzących za zaniedbania, jeszcze wiedzione z PRL-u, jest bardzo nieuczciwe – komentował Żalek. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Mariusz Krzemiński 
Goście: Arkadiusz Myrcha (Platforma Obywatelska), Jacek Żalek (Porozumienie)
Data emisji: 1.04.2019 
Godzina emisji: 17.45

kad/kw

Czytaj także

Strajk nauczycieli. Czysta polityka czy troska o poziom nauczania?

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2017 11:24
W piątek w niektórych placówkach oświatowych w całym kraju strajkowali nauczyciele. Protest zorganizował Związek Nauczycielstwa Polskiego. O sprawie mówili goście "Śniadania w Trójce".
rozwiń zwiń