Szef CKE Marcin Smolik: to, że matura odbędzie się 6 maja, jest pewne

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2019 18:21
– To, że matura odbędzie się 6 maja, jest pewne – mówił na antenie radiowej Trójki dr Marcin Smolik, szef Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.
Audio
  • Szef CKE zapewnił, że egzamin dojrzałości 6 maja na pewno się odbędzie (Puls Trójki)
Minister edukacji narodowej Anna Zalewska oraz dyrektor Centralnej Komisji Edukacyjnej Marcin Smolik
Minister edukacji narodowej Anna Zalewska oraz dyrektor Centralnej Komisji Edukacyjnej Marcin Smolik Foto: PAP/Marcin Obara

W przestrzeni publicznej pojawiają się postulaty ze strony środowisk nauczycielskich, aby utrudnić lub zablokować egzaminy maturalne w związku ze strajkiem nauczycieli.

– Z tego, co wiem, to również pan prezes Broniarz mówił, że jest przeciwny temu, co się dziś pojawia w mediach, aby szkoły nie klasyfikowały uczniów. Zakładając, że rady pedagogiczne się odbędą i uczniowie zostaną do matury dopuszczeni, tzn. zostaną absolwentami szkoły, w której się obecnie uczą, matury dla nich się odbędą – mówił dyrektor CKE.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Czy brak klasyfikacji dla poszczególnych klas lub uczniów oznacza, że będą oni musieli pisać maturę za rok? – Mam nadzieję, że do takiej sytuacji nie dojdzie. Kłopoty z tym związane będą dosyć istotne, zwłaszcza dla maturzystów. Oczywiście jest jeszcze termin dodatkowy w czerwcu – stwierdził gość Trójki.  Natomiast jeżeli i wtedy do tego nie dojdzie, to niestety sytuacja jest taka, że gdy ktoś nie kończy szkoły, powtarza ostatnią klasę – dodał Marcin Smolik. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: dr Marcin Smolik (dyrektor CKE)
Data emisji: 15.04.2019 
Godzina emisji: 17.45

dcz/mk

Czytaj także

Szef CKE: nie ma możliwości przesunięcia egzaminów

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2019 15:33
Przewodniczący Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik poinformował, że nie ma możliwości przesunięcia terminów egzaminów: ósmoklasisty i gimnazjalnych. W rozmowie z TVP Info szef Komisji powiedział, że uczniów obowiązują główne, niezmienione daty. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef CKE: zespoły nadzorujące egzamin ósmoklasisty zapewnione

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2019 19:41
- Jest zapewnienie wojewodów i kuratorów, że zespoły nadzorujące na egzamin ósmoklasisty, który ma odbyć się w 15, 16 i 17 kwietnia, są zabezpieczone - przekazał w czwartek dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik. Zastrzegł, że sytuacja jest dynamiczna. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joachim Brudziński: dziś jedynym partnerem dla nauczycieli jest rząd

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2019 09:43
– Nie jako minister, ale jako ojciec zainteresowany jestem tym, aby nasze dzieci były uczone przez dobrze zarabiających nauczycieli – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" Joachim Brudziński. 
rozwiń zwiń