Propozycje budżetowe Komisji Europejskiej. Politycy PiS i PO komentują

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2019 18:31
Lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna zapowiedział, że jest w stanie wynegocjować 100 mld zł więcej z funduszy Unii Europejskiej niż PiS. O deklaracji polityka w "Pulsie Trójki" rozmawiali Jadwiga Wiśniewska, europosłanka Prawa i Sprawiedliwości oraz Jan Grabiec, rzecznik prasowy PO. 
Audio
  • Jadwiga Wiśniewska i Jan Grabiec o budżecie UE (Trójka/Puls Trójki)
Siedziba Komisji Europejskiej w Brukseli
Siedziba Komisji Europejskiej w BrukseliFoto: dimitrisvetsikas1969/pixabay

– Widać, że PiS nie ma żadnego pomysłu na ofensywę dyplomatyczną oraz żadnych sprzymierzeńców wśród krajów UE. Dotychczasowe spotkania w sprawie budżetu nie przyniosły efektów – mówił w audycji Jan Grabiec.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Natomiast Jadwiga Wiśniewska przypomniała, że projekt budżetu, który przedstawiła Komisja Europejska, został przyjęty bez sprzeciwu Elżbiety Bieńkowskiej (PO), zasiadającej w komisji. – Krytyka pana Grabca dotyczy więc pani komisarz, która nie zrobiła nic, by zmienić ten projekt – stwierdziła europosłanka. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Jadwiga Wiśniewska (europosłanka PiS), Jan Grabiec (rzecznik prasowy PO)
Data emisji: 7.05.2019 
Godzina emisji: 17:45

kad/gs

Czytaj także

Budżet UE 2021-2027: najwięcej pieniędzy na innowacyjność, niską emisję CO2 i inwestycje drogowe

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2019 10:48
Zdaniem wiceministra inwestycji i rozwoju Adama Hamryszczaka, nowa perspektywa finansowa UE na lata 2021-2027 skoncentrowana będzie na innowacyjności i gospodarce niskoemisyjnej. - Będą też środki na inwestycje drogowe, co jest ważne dla samorządów – dodał Hamryszczak w sobotę w Jasionce.
rozwiń zwiń