Nieformalny szczyt UE w Rumunii. Komentarz polityków

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2019 21:17
W Rumunii trwa nieformalny szczyt szefów rządów państw Unii Europejskiej. Jakie palące kwestie będą dyskutowane przez polityków? O to w audycji "Puls Trójki" zapytała swoich gości Magdalena Uchaniuk-Gadowska.
Audio
  • Nieformalny szczyt UE. Czy zapadną kluczowe decyzje dla wspólnoty? (Puls Trójki)
Nieformalny szczyt UE w Rumunii
Nieformalny szczyt UE w RumuniiFoto: PAP/EPA/LUDOVIC MARIN / POOL

Ewa Lieder, posłanka Nowoczesnej, mówiła w radiowej Trójce, że jest wiele ważnych tematów, które powinni omówić uczestnicy rumuńskiego szczytu. – Dziś są takie problemy, jak wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, ale również agresywna polityka Rosji. Istnieje w związku z tym konieczność budowania jedności, spójności i politycznej solidarności w Unii Europejskiej – stwierdziła kandydatka Koalicji Europejskiej w wyborach do PE.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Z kolei Piotr Müller, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego oraz kandydat Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do PE, powiedział, że w Sybinie, miejscowości, gdzie odbywa się szczyt, nie zapadną kluczowe decyzje. – Tak naprawdę pewnych decyzji dotyczących tego, co się będzie działo w Unii Europejskiej, należy oczekiwać głównie po wyborach do Parlamentu Europejskiego – podkreślił.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Magdalena Uchaniuk-Gadowska
Goście: Ewa Lieder (posłanka Nowoczesnej), Piotr Müller (wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego)
Data emisji: 9.05.2019 
Godzina emisji: 17:45

pkur/mk

Czytaj także

Elżbieta Kruk: Unia Europejska musi wrócić do korzeni, które budowały ją przez wieki

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2019 13:26
- Unię Europejską należy zmieniać, ona musi wrócić do korzeni klasycznych, greckich, rzymskich i chrześcijańskich, które budowały ją przez wieki - powiedziała w sobotę na konwencji regionalnej PiS liderka lubelskiej listy tej partii do PE Elżbieta Kruk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbigniew Kuźmiuk: w wielu sprawach zgadzamy się z Konfederacją i Kukiz'15

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2019 14:18
- W wyborach do Parlamentu Europejskiego najważniejszy jest wynik w skali całego kraju. Myślę, że możemy osiągnąć nawet ponad 40-procentowe poparcie - powiedział w Polskim Radiu 24 Zbigniew Kuźmiuk, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń