X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Eurowybory w najbliższą niedzielę. Komentarze kandydatów do PE

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2019 19:04
– Kluczowe w tych wyborach będzie to, byśmy zagłosowali – powiedział kandydat Prawa i Sprawiedliwości do PE Sebastian Kaleta. Janusz Zemke, kandydat Koalicji Europejskiej, stwierdził z kolei, że "na finalny wynik, który często rozbija się o kilka procent, ma wpływ wiele czynnników".
Audio
  • Sebastian Kaleta (PiS) i Janusz Zemke (KE) o eurowyborach (Puls Europy)
Parlament Europejski
Parlament EuropejskiFoto: Shutterstock/Ikars

W wyborach do PE prowadzi PiS z wynikiem 37,9 proc. – wynika z sondażu IBRIS dla poniedziałkowego "Dziennika Gazety Prawnej" i radia RMF FM. Na drugim miejscu jest Koalicja Europejska z poparciem na poziomie 34,7 proc. Mandaty zdobyłyby jeszcze Wiosna Roberta Biedronia – 7,6 proc. oraz Kukiz'15 i Konfederacja – po 5,5 proc. Poniżej progu znajduje się Lewica Razem – 2,2 proc. głosów. 

 Nie jestem zwolennikiem komentowania sondaży. Kluczowe w tych wyborach będzie to, byśmy zagłosowali. Każde ze środowisk politycznych ma swój komunikat, którym zachęca do głosowania. Komunikatem naszym są konkrety, czyli spełnione obietnice i kolejne obietnice, które już realizujemy. Nasz przeciwnik skupia się na emocjach. Jedynym spoiwem KE jest bycie "antypisem". Mamy sytuację, że "wszyscy na jednego", ale ten samotnie stojący kolos Zjednoczonej Prawicy trzyma się mocno na nogach  powiedział Sebastian Kaleta.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Janusz Zemke stwierdził z kolei, że "ostatnie sondaże z grubsza pokazują tendencję, że poparcie dla KE rośnie, a PiS-owi troszkę spada".  Kandyduję po raz trzeci i wiem, że na ten finalny wynik, który często rozbija się o kilka procent, wpływa wiele czynników, m.in. jakie środowiska do tych wyborów pójdą. Jako Koalicja Europejska stanowimy jedność. Jednym z naszych głównych celów jest to, że podejmiemy walkę o dodatkowe środki w budżecie UE. Mówimy też otwarcie, że te środki w pierwszej kolejności poszłyby na poprawę sytuacji w służbie zdrowia  dodał Janusz Zemke.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Marcin Pośpiech
Goście: Sebastian Kaleta (kandydat PiS do PE), Janusz Zemke (kandydat KE do PE)
Data emisji: 20.05.2019 
Godzina emisji: 17.45

koz/mk