X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Paweł Kukiz: w prawdziwym państwie prawa pedofilią zajmuje się prokurator

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 19:30
– W prawdziwym państwie prawa takimi sprawami jak pedofilia zajmuje się prokurator, a komisja mogłaby powstać jako organ doradczy – powiedział w "Pulsie Trójki" Paweł Kukiz. – Taka komisja mogłaby mieć charakter kontrolny, niezależny, obywatelski, powinna też być absolutnie apolityczna – dodał.
Audio
  • Paweł Kukiz: pedofilia jest wszędzie, nie tylko w Kościele (Puls Trójki)

W środę w Warszawie odbyło się zebranie Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski poświęcone ochronie małoletnich w Kościele. Po obradach biskupi wydali komunikat, który zostanie odczytany w kościołach 26 maja. "Przyznajemy, że jako pasterze Kościoła nie uczyniliśmy wszystkiego, aby zapobiec krzywdom" – napisali biskupi.

Paweł Kukiz powiedział w środę w radiowej Trójce, iż sukcesem jest to, że biskupi "spowiadają się przed obywatelami czy członkami wspólnoty Kościoła, a nie spowiadają się koledze". – Nie wyczyści się tych wszystkich dewiacji i brudnych spraw bez rozpoczęcia wewnętrznej walki w Kościele z pychą, z butą, z zamiłowaniem do dóbr doczesnych – ocenił lider Kukiz'15. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Polityk zaznaczył, że pedofilia jest wszędzie. – Proszę nie wrzucać w to samego Kościoła – podkreślił. Na pytanie, czy jest skłonny poprzeć komisję, która objęłaby zjawisko pedofilii nie tylko w Kościele, lider Kukiz'15 odparł, że z całą pewnością taka komisja powinna objąć wszystkie środowiska. 

We wtorek premier Mateusz Morawiecki zapowiedział powołanie państwowej komisji do badania przypadków pedofilii. Jak zaznaczył, będzie ona zajmowała się m.in. duchownymi, a także artystycznymi i nauczycielskimi. Do pracy w komisji zostaną zaproszeni przedstawiciele opozycji. Szef rządu zapowiedział, że wkrótce zostaną przedstawione szczegóły w sprawie powołania komisji.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Paweł Kukiz (poseł, Kukiz'15)
Data emisji: 22.05.2019 
Godzina emisji: 17.45

PAP/msze/kw

Czytaj także

Paweł Kukiz: wszystkie środowiska polityczne nieskutecznie walczyły z pedofilią

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 18:00
– Uważam, że priorytetem jest doprowadzenie do sytuacji, że potencjalny sprawca ma świadomość nieuchronności kary – mówił nt. walki z pedofilią na antenie PR24 Paweł Kukiz, lider Kukiz'15.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: rząd zdecydował o powołaniu komisji do zbadania wszelkich przypadków pedofilii

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2019 13:02
Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że rząd na dzisiejszym posiedzeniu zdecydował o powstaniu komisji badającej problem pedofilii. Ma ona zająć się przypadkami przestępstw pedofilskich we wszystkich grupach społecznych. Premier zapowiedział zaproszenie do prac w komisji ugrupowań opozycyjnych.
rozwiń zwiń