Marek Gróbarczyk: rząd w najbliższym czasie przyjmie program retencyjny

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2019 18:06
– Na agendzie rządowej jest obecnie program retencyjny i ma on być przyjęty w najbliższym czasie. Chodzi o to, by zapobiegać nie tylko powodziom, ale również suszom – mówił w "Pulsie Trójki".
Audio
  • Marek Gróbarczyk o powodziach w Polsce (Puls Trójki)
Marek Gróbarczyk
Marek GróbarczykFoto: PR

Warunki atmosferyczne w kraju sprawiły, że politycy na najważniejszych stanowiskach w Polsce pojawiają się w dotkniętych żywiołem miejscach, żeby zaznajomić się z sytuacją. Od wtorku do czwartku strażacy interweniowali ponad 3 tys. razy. Najczęściej na Podkarpaciu, w Małopolsce i w Świętokrzyskiem. 

O tym, co nie zadziałało w systemie przeciwpowodziowym, mówił w "Pulsie Trójki" Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. – Wiemy, że inwestycje, które powinny być przeprowadzone, są w półwiecznym niedoczasie. Przede wszystkim chodzi o zabezpieczenie retencyjne, które jest podstawą – ocenił gość Trójki.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Minister dodał, że obecnie program retencyjny jest na agendzie rządowej i ma być przyjęty w najbliższym czasie. – Jest to program nie tylko przeciwpowodziowy, ale również zapobiegający suszom. Tylko w taki sposób będziemy mogli pokonać te anomalia, jakie się obecnie dzieją – podsumował. 

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Magdalena Uchaniuk-Gadowska
Goście: Marek Gróbarczyk (minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej)
Data emisji: 23.05.2019  
Godzina emisji: 17.45

kad/mk