X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wybory do PE 2019. Sędzia PKW: mam nadzieję, że liczenie głosów odbędzie się sprawnie

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2019 18:54
– Mam nadzieję, że te 220 tys. osób, które ma uczestniczyć w pracach komisji obwodowych przy liczeniu głosów, zdadzą egzamin na szóstkę – mówił w "Pulsie Trójki" Sylwester Marciniak, sędzia PKW.
Audio
  • Sylwester Marciniak o wyborach do PE (Puls Trójki)
Państwowa Komisja Wyborcza
Państwowa Komisja WyborczaFoto: PAP/Leszek Szymański

Już w niedzielę odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. O tym, jak głosować, by nasz głos był ważny, mówił w "Pulsie Trójki" Sylwester Marciniak z Państwowej Komisji Wyborczej.

– W większości okręgów wyborczych mamy sześć komitetów. Każdy z nich mógł umieścić maksymalnie dziesięć nazwisk. Należy zaznaczyć więc przy nazwisku danego komitetu wyborczego krzyżyk i będzie to głos ważny – wyjaśniał Marciniak.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Sędzia PKW dodał też, że podstawowe liczenie głosów wykonują członkowie komisji obwodowych, a systemy informatyczne pełnią rolę pomocniczą w późniejszych etapach. – Mam nadzieję, że 220 tys. osób, które ma uczestniczyć w pracach tych komisji, zdadzą egzamin na szóstkę – podsumował.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Marcin Pośpiech
Goście: Sylwester Marciniak (Państwowa Komisja Wyborcza)
Data emisji: 24.05.2019  
Godzina emisji: 17.45

kad/kw

Czytaj także

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Sondaż CBOS: PiS wygrywa

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2019 16:10
43 proc. badanych, którzy zamierzają wziąć udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego, oddałoby głos na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości, 28 proc. - na kandydatów Koalicji Europejskiej. Zamiar głosowania deklaruje 67 proc. respondentów - wynika z sondażu CBOS. 
rozwiń zwiń