Katastrofa smoleńska. Antoni Macierewicz: Tomasz Arabski został słusznie skazany

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2019 18:22
– Tomasz Arabski nie tylko nie zastosował instrukcji HEAD, ale kpił z niej i otwarcie mówił, że nigdy w życiu jej nie czytał, chociaż ją podpisał. Zlekceważył swoje obowiązki – stwierdził w "Pulsie Trójki" szef podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz.
Audio
  • Antoni Macierewicz o wyroku ws. Tomasza Arabskiego (Puls Trójki)
Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz
Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz Foto: Trójka

Warszawski sąd okręgowy uznał w czwartek byłego szefa KPRM Tomasza Arabskiego za winnego niedopełnienia obowiązków przy organizacji lotu do Smoleńska z 10 kwietnia 2010 roku i skazał go na karę 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata. Wyrok jest nieprawomocny.

arabski 1200 pap.jpg
Tomasz Arabski winny niedopełnienia obowiązków. Jest wyrok sądu

Antoni Macierewicz tłumaczył, że Tomasz Arabski jest współwinny tragedii w Smoleńsku. Jak mówił gość Trójki, "dziwaczne jest to, że ten wyrok jest tak niski".

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Słusznie ktoś napisał, że za kradzież w supermarkecie dostaje się wyższy wyrok. Dziwię się prokuraturze, że nie postawiła kary bezwzględnego więzienia. Miała taki obowiązek – podkreślił szef podkomisji smoleńskiej.

Były szef MON dodał, że raport techniczny pokazał przyczyny katastrofy smoleńskiej, ale ocena i wskazanie winnych to nie jest sprawa komisji. – Od tego jest prokurator, aby postawić zarzuty osobom odpowiedzialnym za to, co się stało – zaznaczył Antoni Macierewicz.

Anita Gargas 1200.jpg
Anita Gargas o wyroku ws. Tomasza Arabskiego: jestem rozczarowana

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Magdalena Uchaniuk-Gadowska
Goście: Antoni Macierewicz (szef podkomisji smoleńskiej)
Data emisji: 13.06.2019  
Godzina emisji: 17.43

mr/gs

Czytaj także

Anita Gargas o wyroku ws. Tomasza Arabskiego: trzeba rozliczyć osoby, które zamiatały pod dywan zaniedbania związane z katastrofą smoleńską

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2019 16:45
- Niedopełnienie obowiązków przez funkcjonariusza publicznego doprowadziło do śmierci prezydenta i najważniejszych osób w państwie. Tomasz Arabski dostał za to jednak karę dziesięciu miesięcy w zawieszeniu - powiedziała w Polskim Radiu 24 dziennikarka śledcza Anita Gargas. Gościem audycji był również Cezary Gmyz, publicysta tygodnika "Do Rzeczy".
rozwiń zwiń