Komisja ds. VAT przesłuchała B. Sienkiewicza. Dwugłos polityków

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2019 18:41
– Myślałem, że pan Sienkiewicz będzie bardziej konsekwentny w ocenie swojej pracy – powiedział Kazimierz Smoliński. Mirosław Pampuch przyznał z kolei, że b. szef MSWiA "przedstawiał bardzo rzeczowo działania swojego resortu".
Audio
  • Komisja ds. VAT przesłuchała B. Sienkiewicza. Dwugłos polityków (Puls Trójki)
Były minister spraw wewnętrznych i administracji Bartłomiej Sienkiewicz
Były minister spraw wewnętrznych i administracji Bartłomiej SienkiewiczFoto: PAP/Leszek Szymański

Sejmowa komisja śledcza ds. podatku VAT przesłuchała Bartłomieja Sienkiewicza, byłego ministra spraw wewnętrznych i administracji. – Wszystko działało, jak należy. Mam wrażenie, że państwo uczyło się tego rodzaju przestępczości – powiedział Bartłomiej Sienkiewicz. Wskazał, że poruszał ten temat z szefem CBŚ, był on też obecny na rocznej odprawie policji.

Kazimierz Smoliński (PiS), członek komisji przyznał, że był zwiedziony wiedzą b. szefa MSWiA. – Myślałem, że pan Sienkiewicz będzie bardziej konsekwentny w swojej ocenie okresu, w czasie którego reprezentował poprzedni rząd. NIK wskazywała wprost, że są dwuletnie opóźnienia w rozwiązaniach. Nieuchronnie zbliżamy się do końca przesłuchań w komisji i we wrześniu musimy przedstawić raport – powiedział gość radiowej Trójki.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Mirosław Pampuch (PO-KO), również członek komisji stwierdził, że "minister Sienkiewicz przedstawiał bardzo rzeczowo działania swojego resortu". – To za jego czasów powołano specjalną grupę zadaniową, która miała zwalczać przestępstwa zorganizowane. Te grupy zostały zdiagnozowane, wskazane i następnie zwalczane. Z luką vatowską nie stykał się tylko rząd PO-PSL, ale także styka się rząd PiS. W pracach komisji niewiele udało się ustalić, na tak szeroką sprawę jak luka vatowska z lat 2005-2017 to był zbyt krótki okres. Raport z prac komisji – poza igrzyskami politycznymi – nie będzie mieć znaczenia – mówił polityk.

Bartłomiej Sienkiewicz był szefem resortu spraw wewnętrznych od lutego 2013 do września 2014 roku. W tym samym czasie pełnił też funkcję koordynatora służb specjalnych. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.  

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Mariusz Krzemiński
Goście: Kazimierz Smoliński (PiS) oraz Mirosław Pampuch (PO-KO)
Data emisji: 27.06.2019 
Godzina emisji: 17.44

dn/PAP/ml

Czytaj także

Marcin Horała: przez lata nie było reakcji na wyłudzenia VAT

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2018 14:00
- Przesłuchanie potwierdziło, że przy tej skali luki i wyłudzeń VAT nic nie robiono. Andrzej Czuma nie miał pojęcia, co się działo u niego w resorcie - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Horała, poseł PiS, przewodniczący Komisji ds. wyłudzeń VAT.
rozwiń zwiń