X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Negocjacje ws. polskiego komisarza. Waldemar Paruch: interesują nas teki gospodarcze

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2019 18:49
– Premier negocjuje tekę, którą Polska otrzyma w Komisji Europejskiej. Mogę zdradzić jedynie, że jesteśmy zainteresowani tekami gospodarczymi – mówił w "Pulsie Trójki" prof. Waldemar Paruch, szef Centrum Analiz Strategicznych w KPRM.
Audio
  • Waldemar Paruch o obsadzeniu stanowisk w UE (Puls Trójki)
prof. Waldemar Paruch
prof. Waldemar ParuchFoto: PR

Są decyzje ws. objęcia stanowisk unijnych. David Sassoli został szefem Parlamentu Europejskiego, a nową przewodniczącą Komisji Europejskiej ma być obecna minister obrony Niemiec Ursula von der Leyen. Unijni przywódcy ustalili też, że Francuzka Christine Lagarde będzie prezesem Europejskiego Banku Centralnego.

PAP Zdzisław Krasnodębski 1200.jpg
David Sassoli szefem PE. Zdzisław Krasnodębski: mam nadzieję, że zachowa neutralność

O tych decyzjach i o tym, dlaczego żadnego ze wspomnianych stanowisk nie objął Polak, mówił w "Pulsie Trójki" prof. Waldemar Paruch, szef Centrum Analiz Strategicznych w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. – Trudno wyobrazić sobie, że – po piastowaniu stanowiska przewodniczącego Rady Europejskiej przez Donalda Tuska – kolejni polscy politycy byli brani pod uwagę – ocenił.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Waldemar Paruch przyznał jednak, że toczą się rozmowy ws. polskiego komisarza w UE. – Są to rozmowy w kuluarach. Decyzji jeszcze nie ma, ale pan premier negocjuje tekę, którą Polska otrzyma. Mogę zdradzić jedynie, że jesteśmy zainteresowani tekami gospodarczymi. W najbliższych godzinach będzie wizyta pani kanclerz w Polsce – dodał Paruch.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Marcin Pośpiech
Gość: prof. Waldemar Paruch (szef Centrum Analiz Strategicznych w KPRM)
Data emisji: 3.07.2019
Godzina emisji: 17.45

kdad/mk

Czytaj także

Władysław T. Bartoszewski: ws. kandydata na szefa KE musi być konsensus

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2019 09:22
– Jeżeli ktoś ma być szefem KE przez następnych pięć lat, powinna być to osoba wybrana przy  konsensusie wszystkich państw Unii Europejskiej – o kandydaturze Fransa Timmermansa i przyszłości PSL mówił w "Salonie Politycznym Trójki" dr Władysław Teofil Bartoszewski, historyk i kandydat PSL do Parlamentu Europejskiego. 
rozwiń zwiń