PiS szykuje się do jesiennych wyborów parlamentarnych. Komentarze

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2019 19:10
– W obszarze polityki społecznej PiS nic dodać nie może – mówił w "Pulsie Trójki" Antoni Dudek (UKSW). W ten sposób profesor odniósł się do konwencji partii rządzącej, która odbywa się w Katowicach. – Z tej konwencji powinien pójść przekaz o kontynuacji programu z 2005 roku – stwierdził z kolei Henryk Domański (Polska Akademia Nauk). 
Audio
  • Henryk Domański i Antoni Dudek o przygotowaniach do wyborów parlamentarnych (Puls Trójki)
Konwencja Zjednoczonej Prawicy w Katowicach
Konwencja Zjednoczonej Prawicy w KatowicachFoto: PiS/Twitter

W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach trwa trzydniowa konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości, podczas której ma się wykluć program partii przed jesiennymi wyborami. Natomiast politycy Platformy Obywatelskiej ruszyli w Polskę.

gliński 1200 twitter.jpg
Prof. Piotr Gliński: nasz program przyniósł Polsce dobre owoce

O przygotowaniach do wyborów parlamentarnych mówili w "Pulsie Trójki" profesorowie: Henryk Domański z Polskiej Akademii Nauk oraz Antoni Dudek z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. 

– PiS zaoferował już tyle rzeczy, że jeżeli cokolwiek doda, to nie będzie to miało dużego oddziaływania. Sądzę jednak, że należałoby powiedzieć o wielości możliwości, żeby większość elektoratu nie pomyślała, iż PiS osiadł na laurach. Z tej konwencji powinien pójść przekaz o kontynuacji programu z 2005 roku – ocenił prof. Henryk Domański. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Według prof. Antoniego Dudka w obszarze polityki społecznej nic nowego PiS dodać nie może. – Są natomiast inne obszary, o których moglibyśmy dowiedzieć się czegoś więcej. Mówię między innymi o energetyce czy polityce migracyjnej. Mamy bowiem do czynienia z brakiem ludzi do pracy w mniej atrakcyjnych zawodach. To jest bardzo duży problem. PiS może się w tych kwestiach wykazać, jeśli będzie chciał – ocenił gość Trójki. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Marcin Pośpiech
Gość: prof. Henryk Domański (Polska Akademia Nauk), prof. Antoni Dudek (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego)
Data emisji: 5.07.2019
Godzina emisji: 17.45

kad/gs

Czytaj także

Rafał Grupiński: partnerem pierwszego wyboru jest dla nas PSL

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2019 10:09
– Im koalicja będzie szersza, tym lepiej, niezależnie od różnic światopoglądowych – powiedział Rafał Grupiński z Platformy Obywatelskiej w "Salonie politycznym Trójki".
rozwiń zwiń