"Puls Trójki": komentarze publicystów po konwencji PiS "Myśląc Polska"

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 18:42
– Po konwencji w Katowicach czuję pewien niedosyt, zabrakło mi pomysłów na to, co partia zamierza robić – mówiła Eliza Olczyk z "Wprost" w Trójce, komentując weekendową konwencję PiS. – To nie była konwencja wyborcza, a sedno sprawy rozgrywało się w małych salach na panelach - ripostował Adrian Stankowski z "Gazety Polskiej Codziennie". 
Audio
  • 08.07.19. "Puls Trójki": dwugłos publicystów po konwencji PiS w Katowicach ("Puls Trójki"/ Trójka)
Katowicka konwencja PiS, na scenie prezes partii Jarosław Kaczyński
Katowicka konwencja PiS, na scenie prezes partii Jarosław KaczyńskiFoto: PAP/Andrzej Grygiel

Publicyści komentowali w radiowej Trójce trzydniową konwencję programową Prawa i Sprawiedliwości, która miała dać podstawy do stworzenia programu tej parii na jesienne wybory.

twitter konwencja pis jarosław kaczyński free 1200 - Kopia.jpg
Opinie po konwencji PiS. Czas na "wyzwania innej generacji"?

Eliza Olczyk z "Wprost" mówiła, że "jako obserwatorka telewizyjna tej konwencji czuje niedosyt". – Konwencja była mglista, mało konkretna. Zabrakło mi kierunkowych pomysłów na to, co partia idąca po władzę w drugiej kadencji zamierza robić – mówiła publicystka. 

– Niby wymieniono podstawowe kierunki: ochrona zdrowia, edukacja, ochrona środowiska, ale o środowisku można mówić ogólnikami. Jeśli chodzi o służbę zdrowia, to żadne konkrety nie padły, a PiS zapowiadał m.in. likwidację NFZ. Na razie nie wiadomo, co PiS zamierza – stwierdziła Eliza Olczyk.

Adrian Stankowski z "Gazety Polskiej Codziennie" mówił, że "na konwencji nikt się nie zastanawiał, jak wygrać wybory", oraz, że "perspektywa telewizyjna jest myląca". – Sedno sprawy rozgrywa się w małych salach na panelach. Tamte dyskusje opierały się na szczerej rozmowie ekspertów z decydentami – mówił publicysta. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Prawo i Sprawiedliwość odrabia lekcje od 2011 roku. Pamiętam konwencję "Polska: wielki projekt", gdzie Jarosław Kaczyński chodził i słuchał. To wielka umiejętność decydentów – dodał publicysta dziennika. – Nie sposób krótko podsumować tę konwencję, bo dyskutowano o wielu sprawach. Ten dorobek musi zostać podsumowany, spisany – zaznaczył Adrian Stankowski. – Lepiej mieć taki kongres i debaty, niż ich nie mieć – przyznała Eliza Olczyk. 

Konwencja partyjna Prawa i Sprawiedliwości trwała trzy dni. Poza spotkaniami z udziałem szefów ministerstw odbywały się panele dyskusyjne. Wzięło w nich udział 500 panelistów i ekspertów. W konwencji uczestniczyło blisko 10 tys. osób, a przyglądało się jej 200 dziennikarzy. 

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Mariusz Krzemiński
Goście: Eliza Olczyk ("Wprost"), Adrian Stankowki ("Gazeta Polska Codziennie")
Data emisji: 5.07.2019
Godzina emisji: 17.45

mbl/kw

Czytaj także

Joanna Lichocka: nasze zadanie to rozwój Polski i wielki skok gospodarczy

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 23:00
- Programy społeczne, polityczne i gospodarcze są tak pomyślane, aby wszyscy Polacy mogli z nich korzystać, bez względu na to, czy głosują na PiS, czy na totalną opozycję - powiedziała w "Sygnałach dnia" posłanka PiS Joanna Lichocka, odnosząc się do konwencji programowej PiS w Katowicach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ryszard Terlecki: w tym tygodniu zaczynamy formułować program - będzie gotowy na początek kampanii

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 07:15
- Kiedy zostanie ogłoszony oficjalnie termin wyborów, wówczas powołamy komitet wyborczy, wtedy natychmiast zorganizujemy konwencję wyborczą - powiedział szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dyrektor LP: lasy są najtańszym sposobem, jeśli chodzi o zmniejszenie emisji dwutlenku węgla

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 09:00
Andrzej Konieczny podkreśla, że lasy mogą być najskuteczniejszą i najtańszą formą walki ze zmianami klimatu. Lasy to nie tylko pozyskiwanie drewna i relaks dla ludzi, ale również pochłanianie dwutlenku węgla.
rozwiń zwiń