Błażej Spychalski: zmiana podejścia szefowej KE do spraw Polski jest fundamentalna

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2019 19:11
– Zmiana podejścia Ursuli von der Leyen do naszego kraju w porównaniu z poprzednim szefem KE – jest fundamentalna. Z tego się należy cieszyć – mówił w "Pulsie Trójki" Błażej Spychalski, rzecznik prasowy prezydenta Andrzeja Dudy. 
Audio
  • Błażej Spychalski o kandydaturze Krzysztofa Szczerskiego na komisarza w UE (Puls Trójki)
Błażej Spychalski
Błażej SpychalskiFoto: Polskie Radio

Krzysztof Szczerski, szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy, został oficjalnie kandydatem Polski na stanowisko komisarza w Unii Europejskiej. Swoją kandydaturę Szczerski skomentował w rozmowie z PAP. – Jeśli chodzi o zakres obowiązków, to jest to kwestia dalszych rozmów – rozumiem, że dziś nastąpił w nich duży postęp – powiedział.

shutterstock_premier-1200-pap.jpg
Premier: z szefową KE rozmawialiśmy o pozytywnej przyszłości dla UE i Polski

Do jego kandydatury odniósł się w "Pulsie Trójki" Błażej Spychalski, rzecznik prasowy prezydenta. – Ta kandydatura jest efektem bardzo dobrej współpracy prezydenta i premiera. Myślę, że nie będzie również problemu z zastąpieniem obecnego szefa gabinetu, choć jest on wyjątkowej klasy fachowcem – ocenił Spychalski.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".


Rzecznik skomentował też spotkanie Ursuli von der Leyen z premierem Mateuszem Morawieckim. – Przewodnicząca KE poruszyła mnóstwo spraw, które dotyczą Polski. Zmiana podejścia nowej komisarz w stosunku do naszego kraju jest fundamentalna. Z tego się należy cieszyć – komentował.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzący: Marcin Pośpiech
Goście: Błażej Spychalski (rzecznik prezydenta)
Data emisji: 25.07.2019
Godzina emisji: 17.44

kad