X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kukiz'15 i PSL wystartują w wyborach razem? Posłowie: wkrótce decyzje

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2019 18:40
Na jakim etapie są rozmowy o wspólnym starcie w wyborach Kukiz'15 i PSL? Doszło do rozmów, ale nie ma jeszcze konkretnych wyników. Posłowie tych ugrupowań, Jarosław Sachajko (Kukiz'15) i Paweł Bejda (PSL), zgadzają się, że decyzje zapadną w tym tygodniu. Problemem jest m.in. kwestia nazwy.
Audio
  • Czy Kukiz'15 i PSL wystartują wspólnie w wyborach? (Puls Trójki)
Sala obrad Sejmu
Sala obrad SejmuFoto: shutterstock/Fotokon

Czy jest jeszcze szansa na koalicję ludowców i Kukiz'15? Jak mówił w Trójce poseł Jarosław Sachajko (Kukiz'15), najbardziej zaawansowane rozmowy jego ugrupowanie prowadzi z Bezpartyjnymi Samorządowcami. – To stowarzyszenie z Wrocławia. Wydaje się, że te rozmowy są domknięte na 98-99 procent. Jutro lub pojutrze będzie ostateczna decyzja – mówił Jarosław Sachajko.

Poseł PSL Paweł Bejda pytany, czy ludowcy ciągle liczą na wspólny start z Kukiz'15, powiedział, że "rozmowy nie zostały zakończone, trwają, a liderzy partii, Władysław Kosiniak-Kamysz i Paweł Kukiz są w dalszym ciągu w kontakcie, rozmawiają, atmosfera jest dobra". – Życie pokaże, jak to się skończy. Dosłownie dwa-trzy dni i sytuacja absolutnie się wyjaśni, decyzje na pewno zapadną w tym tygodniu – stwierdził.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Czy nie jest tak, że cała sprawa nie może znaleźć finału ze względu na nazwę? – Nie może być tak, że jedno z ugrupowań traci tożsamość na rzecz PSL – mówił Jarosław Sachajko. To by wyglądało podobnie nieuczciwie jak KO, gdzie było dużo różnych ugrupowań, a nie wiadomo, kto miał być w środku – dodał.

Jednak według badania pracowni Social Changes opublikowanego 28 lipca, przeprowadzonego w dniach 19-24 lipca, na połączone siły PSL i Kukiz'15 głosowałoby 11,4 proc. wyborców.

Jarosław Sachajko mówił, że gdyby partie te miały iść w szerokiej koalicji, trzeba by zmienić nazwę ugrupowania PSL na znacznie szerszą: Kukiz'15 – PSL – Bezpartyjni Samorządowcy – Prawica Marka Jurka. – To trwa dwa-trzy tygodnie w sądzie. Tylko trzeba mieć wolę, a nie stawiać wszystkich pod murem: albo z nami pod szyldem PSL, albo w ogóle – dodał.

– Zostawiam to moim szefom partyjnym – mówił Paweł Bejda (PSL), pytany, czy propozycja wyżej wspomnianego szyldu jest przez niego akceptowalna. Dodał, że organem zarządzającym w PSL jest Naczelny Komitet Wykonawczy, który zbiera się w ten czwartek, a potem jego decyzje akceptuje Rada Naczelna. Jak mówił, szef ugrupowania przedstawi z pewnością komitetowi wszystkie propozycje i politycy będą się do tego odnosić.

Więcej w dołączonym nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Mariusz Krzemiński
Goście: Jarosław Sachajko (Kukiz'15), Paweł Bejda (PSL)
Data emisji: 29.07.2019 
Godzina emisji: 17.44

agkm/mk

Czytaj także

CBOS: Polacy najbardziej ufają Andrzejowi Dudzie, najmniej Grzegorzowi Schetynie

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2019 12:53
Prezydent Andrzej Duda w lipcu pozostaje liderem rankingu zaufania do polityków - ufa mu aż 64 proc. osób. Na drugim miejscu jest premier Mateusz Morawiecki (54 proc.). Na czele rankingu nieufności stoi natomiast przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna (47 proc.).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sondaż: Zjednoczona Prawica przed trzema blokami opozycji

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2019 17:33
Jak wynika z sondażu pracowni Social Changes, przeprowadzonego dla portalu wpolityce.pl, Zjednoczona Prawica utrzyma dominującą pozycję także w przypadku startu opozycji w ramach trzech bloków wyborczych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory prezydenckie 2020. Sondaż: Andrzej Duda faworytem

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2019 08:02
Z sondażu pracowni Social Changes dla portalu wPolityce.pl wynika, że Andrzej Duda jest zdecydowanym faworytem wyborów prezydenckich w przyszłym roku. Obecny prezydent uzyskał 45 proc. poparcia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Sasin: samodzielna większość zapewni realizację naszego programu

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2019 08:17
- Musimy wyraźnie podkreślić: nie wystarczy zwykłe zwycięstwo PiS, żeby rządzić, w tym celu musimy uzyskać samodzielną większość w parlamencie, bo tylko to zapewni realizację naszego programu. W przeciwnym wypadku będzie rządził antypis, czyli totalna opozycja, bez różnicy, w jakich blokach idzie dzisiaj do wyborów - powiedział wicepremier Jacek Sasin w wywiadzie dla "Sieci". 
rozwiń zwiń