X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marek Kuchciński rezygnuje. Dwugłos polityków

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2019 18:04
– Zdarzyło się na pewno parę rzeczy, które zdarzyć się nie powinny. Mamy do czynienia z histerią, co nie miało miejsca w przypadku poprzedników – powiedział w radiowej Trójce Łukasz Schreiber, sekretarz stanu w KPRM. – PiS złapany za rękę przez dziennikarzy i posłów opozycji mówi, że "to nie my" – ripostował Robert Kropiwnicki z PO. 
Audio
  • Łukasz Schreiber i Robert Kropiwnicki o zapowiedzi złożenia dymisji przez Marka Kuchcińskiego (Puls Trójki)
Marek Kuchciński
Marek KuchcińskiFoto: PAP/Marcin Obara

Goście "Pulsu Trójki" komentowali wypowiedź marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, który zapewnił, że w piątek poda się do dymisji w związku z oskarżeniami o wykorzystywanie służbowych samolotów do celów prywatnych. 

– Szereg spraw, takich jak korzystanie z samolotów, to nie są standardy, jakie wprowadził marszałek Kuchciński. Opinia publiczna odebrała to bardzo źle. Były rzeczy, jakie nie powinny się zdarzyć. Proponujemy standardy wyższe od poprzedników – przekonywał Łukasz Schreiber. 

– Pan Marszałek Kuchciński, zanim nastąpiła ta decyzja (o dymisji – przyp. red.), przeprosił, wpłacił pieniądze na organizacje charytatywne, pamiętajmy o tym. Do złamania prawa nie doszło – przekonywał Łukasz Schreiber. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Marek Kuchciński złamał prawo, bo nadużył instrukcji HEAD. Okłamał wojsko i służby – komentował Robert Kropiwnicki. – PiS przyjął strategię "Platforma Obywatelska była jeszcze gorsza" – dodał. 

W jego ocenie, loty za kadencji Donalda Tuska i przeloty Marka Kuchcińskiego należy oddzielić. – Czym innym są obowiązki premiera i czym innym są obowiązki marszałka Sejmu. Żaden marszałek Sejmu z PO nie latał w trybie HEAD, nie wykorzystywał tak mocno samolotów – podkreślił Robert Kropiwnicki. 

Zachęcamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzący: Mariusz Krzemiński
Goście: Robert Kropiwnicki (PO), Łukasz Schreiber (KPRM)
Data emisji: 8.08.19
Godzina emisji: 17.45

mbl/mk

Czytaj także

Marek Kuchciński rezygnuje z funkcji marszałka Sejmu. "Sprawa lotów musi być wyjaśniona"

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2019 14:19
Marek Kuchciński poinformował , że w piątek zrezygnuje z funkcji marszałka Sejmu. Na konferencji prasowej wyjaśnił, że powodem jego decyzji są "oczekiwania społeczne", lecz jednocześnie podkreślił, iż nie złamał on prawa. W Polskim Radiu 24 to wydarzenie komentowali publicyści i eksperci: prof. Andrzej Gil (KUL), Jakub Jałowiczor (Gość Niedzielny) i Michał Kolanko (Rzeczpospolita).
rozwiń zwiń

Czytaj także

W piątek posiedzenie Sejmu. Posłowie wybiorą nowego marszałka

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2019 14:45
W piątek rezygnację z funkcji marszałka Sejmu ma złożyć Marek Kuchciński, a Izba ma wybrać jego następcę. Wicemarszałek Ryszard Terlecki zapowiedział, że informacja, kto będzie kandydatem PiS na to stanowisko będzie znana w piątek. Klub PO-KO zgłosi kandydaturę Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Robert Telus: samorządowcy powinni rozliczać delegacje. Jeśli coś dają, to dobrze

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2019 17:21
- Marszałek Kuchciński zachował się honorowo, ale musimy ustalić reguły, żeby nikt nigdy nie miał wątpliwości - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Robert Telus na temat lotów najważniejszych osób w państwie. Polityk skomentował także najnowsze informacje dotyczące współpracy PSL i ugrupowania Kukiz'15.
rozwiń zwiń