X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Loty VIP-ów. Politycy PiS i PO komentują nowe propozycje rządu

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2019 19:16
– Zasmuciła mnie informacja, że jedyny klub parlamentarny, który nie chciał dyskutować nad założeniami projektu ws. lotów VIP-ów, to PO – mówił w "Pulsie Trójki" Jarosław Krajewski, poseł PiS. W odpowiedzi Bogdan Klich, senator PO, stwierdził, że partia rządząca – przedstawiając projekt – chce przykryć clou problemu.
Audio
  • Jarosław Krajewski i Bogdan Klich o propozycjach dotyczących lotów VIP-ów (Puls Trójki)
A Polish government plane.
A Polish government plane.Foto: PAP/Paweł Supernak

Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, przedstawił projekt dotyczący lotów najważniejszych osób w państwie. – Postanowiliśmy oprzeć na trzech filarach: jawności, jasnych regułach i odpowiedzialności – powiedział. Projekt określa, m.in., kto może przebywać na pokładzie samolotów.

dworczyk.jpg
Loty VIP-ów na nowych zasadach. Michał Dworczyk przedstawił założenia projektu ustawy

Sprawę komentowali w "Pulsie Trójki" Jarosław Krajewski, poseł Prawa i Sprawiedliwości, oraz Bogdan Klich, senator Platformy Obywatelskiej.

– Według założeń projektu ograniczone zostaną weekendowe przeloty oraz będzie zakaz przelotu dla rodzin i parlamentarzystów, którzy nie są członkami oficjalnych delegacji. Przez lata nie było ustawy regulującej te kwestie – przypomniał Jarosław Krajewski. – Zasmuciła mnie jednak informacja, że jedyny klub parlamentarny, który nie chciał dyskutować nad założeniami projektu, to PO – dodał poseł PiS. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Bogdan Klich powiedział natomiast, że są już przepisy regulujące loty najważniejszych osób w państwie. – Instrukcja HEAD z 2009 roku nie przewiduje możliwości wożenia do domu swoich rodzin lub innych posłów. Regulacje więc są, tylko należy ich przestrzegać – mówił senator PO. – Tymi dyskusjami nad przepisami chcecie natomiast przykryć clou problemu. Nie robi się prywaty dla celów publicznych – podsumował polityk. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Mariusz Krzemiński
Gość: Jarosław Krajewski (poseł Prawa i Sprawiedliwości), Bogdan Klich (senator Platformy Obywatelskiej)
Data emisji: 16.08.2019
Godzina emisji: 17.43

kad/ml