X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Minister infrastruktury: od września wznowimy 1400 linii autobusowych

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2019 18:20
– To jest prawie 1400 linii autobusowych, które zostaną objęte tymi umowami. One zostaną przywrócone. Dobry początek zwiastuje, że ten proces będzie się rozwijał – mówił na antenie Trójki minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
Audio
  • Andrzej Adamczyk: niszczenie linii komunikacyjnych trwało 30 lat (Puls Trójki)
Jestem przekonany, że w kolejnych miesiącach tych linii będzie przybywało  mówił Andrzej Adamczyk
Jestem przekonany, że w kolejnych miesiącach tych linii będzie przybywało – mówił Andrzej AdamczykFoto: Kancelaria Premier/Wikimedia Commons

droga krajowa nr 7 1200.jpg
Walka z wykluczeniem komunikacyjnym. Od września wycofane PKS-y wrócą na trasy

Lokalne autobusy na nierentownych liniach wrócą 1 września. Dziś w większości kraju będą podpisywane umowy samorządów z władzami województw o dofinansowanie przewozów. Celem funduszu rozwoju przewozów autobusowych jest przywracanie lokalnych połączeń autobusowych. Dofinansowanie ma dotyczyć linii, które nie funkcjonują od przynajmniej trzech miesięcy. Co powiedział na ten temat minister infrastruktury Andrzej Adamczyk?

– Na wiosnę pan prezes Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki zapowiedzieli, że walczymy z wykluczeniem komunikacyjnym. To nie jest tylko i wyłącznie likwidacja białych plam, poprzez przywracanie linii autobusowych. (...) To niszczenie linii komunikacyjnych trwało przez wiele lat – mówił szef resortu.

"Połączenia autobusowe niszczono przez 30 lat"

– Obecnie trwa początek tego procesu. Połączenia autobusowe niszczono przez 30 lat. (...) Samorządy przygotowywały się w sierpniu. Większość samorządów była zaskoczona, brakowało im środków na realizację programu. Procedura jest prosta. Należy zgłosić wniosek. Dzisiaj to jest prawie 1400 linii autobusowych, które zostaną objęte tymi umowami. One zostaną przywrócone. Dobry początek zwiastuje, że ten proces będzie się rozwijał – zapewnił minister infrastruktury.

andruszkiewicz 1200.jpg
Adam Andruszkiewicz: PO likwidowała lokalne połączenia komunikacyjne

Andrzej Adamczyk zapewnił o otwartości na przyjmowanie zgłoszeń. – Zapraszamy wszystkich – burmistrzów, wójtów, starostów – do tego, żeby przygotowywano wnioski. Będą kolejne nabory. Muszę jednak zaznaczyć, że tego co niszczono przez 30 lat, nie odbudujemy w ciągu miesiąca – podkreślił gość audycji.

– Jestem przekonany, że w kolejnych miesiącach tych linii będzie przybywało. Mamy środki finansowe, chcemy wesprzeć deficytowe linie autobusowe, chcemy wesprzeć wszystkich tych, którzy te linie chcą uruchomić – zaznaczył Andrzej Adamczyk.

"Państwo ma obowiązek..."

– To co założono w 2010 r., że niewidzialna ręka ryku zlikwiduje problemy komunikacyjne, kompletnie się nie sprawdziło. Państwo ma obowiązek dofinansować deficytowe linie autobusowe. Podobnie jak państwo finansuje deficytowe linie kolejowe. Nie możemy założyć, że wszyscy Polacy posiadają samochód i prawo jazdy. Państwo musi wesprzeć dobrze zorganizowaną sieć transportową – mówił szef resortu.

Jednocześnie Andrzej Adamczyk zaznaczył, że "dostrzega potrzebę przebudowy dróg w Polsce". – Ważne jest, żeby te drogi były bezpieczne, żeby tymi drogami można było bezpiecznie dojechać do domu, do pracy, czy do szkoły. Nie mam wątpliwości, że do końca 2025 r. zrealizujemy ten program – zakończył.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Marcin Pośpiech
Gość: Andrzej Adamczyk (minister infrastruktury) 
Data emisji: 27.08.2019
Godzina emisji: 17.45

pb

Czytaj także

Premier zapowiada przywracanie połączeń lokalnych. Rząd przeznaczy na to 800 mln zł

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 10:32
- Odtwarzając połączenia autobusowe, postanowiliśmy zmierzyć się z problemem cywilizacyjnym - powiedział premier Mateusz Morawiecki. - Przeznaczymy kwotę 800 mln zł na dofinansowanie deficytu w przewozach autobusowych - poinformował minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sondaż CBOS: ponad połowa Polaków dobrze ocenia pracę rządu Mateusza Morawieckiego

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2019 13:51
W maju, tak samo jak w kwietniu, 39 proc. badanych deklaruje się jako zwolennicy rządu Mateusza Morawieckiego. 28 proc. respondentów określa się jako przeciwnicy i obojętni - wynika z majowego sondażu CBOS wykonanego przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzecznik rządu ujawnił, kiedy zostaną ogłoszone propozycje programowe

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2019 09:52
– Szczegóły dotyczące propozycji programowych będą ogłoszone na przełomie pierwszego i drugiego tygodnia września – powiedział rzecznik rządu Piotr Müller na antenie Jedynki. Dodał, że program wyborczy jest nastawiony na wzrost gospodarczy, tak by wszystkie programy społeczne mogły być dalej realizowane.
rozwiń zwiń