X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wybory parlamentarne 2019. Politycy PiS i PO spierają się na programy

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 18:21
Wybory parlamentarne odbędą się już za nieco ponad miesiąc. Tymczasem między innymi dwie największe partie (PiS i PO) przedstawiły swoje programy wyborcze. O różnicach między nimi politycy obu ugrupowań dyskutowali w "Pulsie Trójki".
Audio
  • Cezary Grabarczyk i Jan Kanthak o kampanii wyborczej ("Puls Trójki")
Sala plenarna Sejmu
Sala plenarna SejmuFoto: Twitter/Sejm

Kampania przed wyborami parlamentarnymi trwa w najlepsze. Swoje propozycje programowe przedstawili podczas konwencji między innymi Prawo i Sprawiedliwość oraz Koalicja Obywatelska. Realizacja obu programów wymaga sporych nakładów budżetowych. 

pap szczecin pis 1200.jpg
Swastyki na plakatach działaczy PiS. "Rozpoczęła się brudna kampania"

O tym, jaka jest filozofia każdego z programów, mówili w audycji "Puls Trójki" Cezary Grabarczyk z Koalicji Obywatelskiej oraz Jan Kanthak, rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości.

– Jesteśmy konsekwentni w tym, co udało się zrobić przez ostatnie cztery lata. Warto wspomnieć, że w ostatnim roku rządów koalicji PO-PSL płaca minimalna wynosiła 1700 zł. Teraz jest ona na poziomie 2250 zł. Kolejne propozycje są więc konsekwencją naszych dobrych rządów – ocenił Kanthak. 

Cezary Grabarczyk: "nie przerzucamy kosztów na pracodawcę"

Do słów rzecznika MS odniósł się Cezary Grabarczyk. – Najbardziej zaniepokojeni programem PiS są pracodawcy. To oni bowiem będą musieli pokryć koszty zwiększonej płacy minimalnej – powiedział. 

– Nasza filozofia natomiast polega na zmniejszeniu danin, zmniejszyć podatek dla najmniej zarabiających i zmniejszyć ZUS. To jest istotna różbica. My nie przerzucamy kosztów na pracodawcę – podsumował Grabarczyk. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki 
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Cezary Grabarczyk (Koalicja Obywatelska), Jan Kanthak (rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości)
Data emisji: 9.09.2019
Godzina emisji: 17:42

kad/gs