Bp Wiesław Mering: po raz kolejny podejmujemy zadanie naprawy, zmiany, pokuty

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 19:15
– O wiele więcej jest wzajemnej niechęci, o wiele więcej kłamstwa i nieprawdy niż autentycznej potrzeby pojednania, przebaczenia, którego krzyż jest symbolem – powiedział w "Pulsie Trójki" bp Wiesław Mering, wskazując na wielką społeczną rolę spotkania modlitewnego "Polska pod Krzyżem".
Audio
  • Biskup Wiesław Mering o znaczeniu akcji "Polska pod Krzyżem" (Puls Trójki)
Bp Wiesław Mering
Bp Wiesław MeringFoto: PAP/Tytus Żmijewski

14 września w święto Podwyższenia Krzyża Świętego wszyscy Polacy zaproszeni są do wspólnej modlitwy podczas akcji "Polska pod Krzyżem". Główne uroczystości zaplanowano na terenie lotniska Kruszyn pod Włocławkiem. Tam odbędą się konferencje, modlitwa, msza święta oraz droga krzyżowa transmitowana przez Polskie Radio.

papież 1200 pap.jpg
Papież Franciszek poparł akcję "Polska pod Krzyżem": wypraszajcie dar zwycięstwa dobra nad złem

– Po to właśnie organizuje się to spotkanie, żeby przypomnieć, iż zatrzymanie się pod krzyżem nie jest przypadkowe  powiedział bp Wiesław Mering. Wskazał, że jest to nie tylko przypomnienie męki Jezusa Chrystusa, ale też przypomnienie, że po tej męce nastąpiło zmartwychwstanie.  To jest ostateczny cel, do którego krzyż nas prowadzi  powiedział. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Biskup dodał, że kiedy patrzymy na ogołoconego, opuszczonego, zdradzonego Jezusa, to myślimy o naszych zdradach.  Wpatrzeni w niego po raz kolejny podejmujemy zadanie naprawy, zmiany, pokuty  podkreślił.  Bardzo tego Polsce potrzeba, akurat w tej sytuacji społecznej, która jest w naszym kraju  dodał. Jak ocenił, o wiele więcej jest wzajemnej niechęci, o wiele więcej kłamstwa i nieprawdy niż autentycznej potrzeby pojednania, przebaczenia, którego krzyż jest symbolem.

Ordynariusz włocławski mówił też o wielkiej radości, że w organizację "Polski pod Krzyżem" zaangażowane są osoby świeckie i podejściu do wiary młodych ludzi.  Dostrzegam, że może my nie zawsze umiemy odpowiedzieć na oczekiwania i zapotrzebowania młodych ludzi  ocenił. Podkreślił, że duszpasterze muszą zrobić wszystko, żeby przekazywać autentyczną naukę Jezusa Chrystusa, a nie swoje poglądy.  Tak podana ewangelia budzi uznanie i potrafi wyzwalać w młodych ludziach świeckich bardzo dobry odzew  dodał. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki 
Prowadzi: Mariusz Krzemiński
Gość: bp Wiesław Mering (ordynariusz włocławski)
Data emisji: 13.09.2019
Godzina emisji: 17.45

fc/mk

Czytaj także

"Polska pod Krzyżem". Bp Mering: wszyscy odpowiadamy za Kościół

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 09:40
Coraz więcej diecezji w Polsce włącza się do planowanej modlitwy w ramach akcji "Polska pod Krzyżem". Spotkanie modlitewne odbędzie się w najbliższą sobotę - 14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, na lotnisku w Kruszynie pod Włocławkiem. - Nie ma innego sposobu pójścia za Jezusem, niż dźwiganie krzyża - powiedział w Sygnałach Dnia bp Wiesław Mering, ordynariusz włocławski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polska pod Krzyżem". Polacy wypełniają duchowy testament św. Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 16:32
Wydarzenie "Polska pod Krzyżem" w sobotę 14 września będzie wypełnieniem testamentu duchowego św. Jana Pawła II, który w 1997 r. wzywał do obrony krzyża "od Tatr aż do Bałtyku" - poinformowała Fundacja Solo Dios Basta, organizator akcji.
rozwiń zwiń