Czy Rosja wchłonie Białoruś? Komentarze ekspertów

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2019 18:00
– Czy Rosja całkowicie opanuje Białoruś? To realny scenariusz. Część ekspertów białoruskich jest bardzo zaniepokojona tymi doniesieniami – powiedziała na antenie Trójki Agnieszka Romaszewska-Guzy, odnosząc się do zapowiedzianego w mediach zacieśnienia relacji między Rosją a Białorusią.
Audio
  • Głęboka integracja między Rosją a Białorusią. Do czego może doprowadzić? Komentarze (Puls Trójki)
Władimir Putin
Władimir PutinFoto: Pixabay.com

łukaszenka free 1200.jpg
Łukaszenka: sytuacja bezpieczeństwa zmusza nas do reagowania

Parafowany na początku września między Białorusią a Rosją dokument zakłada głęboką integrację podatkową i energetyczną obu państw, prowadzącą de facto do powstania konfederacji. Do niepublikowanych dokumentów dotarł rosyjski "Kommiersant". Sprawę na antenie Trójki skomentowały Agnieszka Romaszewska-Guzy oraz Maria Przełomiec.

– Sprawa będzie postępowała powoli. Putin postanowił "powoli kruszyć" Białoruś, przygotowując ją do nieuniknionego, takie jest zdanie części ekspertów – mówiła Agnieszka Romaszewska-Guzy.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Maria Przełomiec zwróciła uwagę, że może to być "gra Kremla". – Na razie Aleksander Łukaszenka twardo oznajmił, że nie ma mowy, żeby Białoruś została wchłonięta – podkreśliła.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki 
Prowadzi: Marcin Pośpiech
Goście: Agnieszka Romaszewska-Guzy (redaktor naczelna Telewizji Biełsat), Maria Przełomiec (program Studio Wschód)
Data emisji: 26.09.2019
Godzina emisji: 17.45

pb/mk

Czytaj także

25 lat rządów Aleksandra Łukaszenki. Jak zmieniała się Białoruś?

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2019 20:00
W lipcu mija 25 lat, od kiedy prezydentem Białorusi jest Aleksandrer Łukaszenka. Filip Memches rozmawiał z Jakubem Biernatem, dziennikarzem Biełsatu o integracji białorusko-rosyjskiej.
rozwiń zwiń