Piotr Wawrzyk: Janusz Wojciechowski ma wizję rolnictwa

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2019 18:25
– Pozostaje pytanie, jak pogodzić interesy małego i średniego rolnictwa z takimi kwestiami jak ochrona klimatu. O tym mówił m.in. Janusz Wojciechowski i widać było, że ma wizję, jak rolnictwo powinno wyglądać – stwierdził w "Pulsie Trójki" Piotr Wawrzyk, wiceminister spraw zagranicznych.
Audio
  • Wiceszef MSZ: Janusz Wojciechowski ma wizję ws. rolnictwa (Puls Trójki)
Janusz Wojciechowski
Janusz WojciechowskiFoto: PAP/EPA/OLIVIER HOSLET

Janusz Wojciechowski powiedział w Brukseli, że chce stworzyć długoterminową wizję europejskiego rolnictwa. Kandydat Polski na komisarza rolnictwa mówił o tym podczas wysłuchania w komisji Parlamentu Europejskiego, która sprawdza jego kompetencje.

Piotr Wawrzyk, wiceminister spraw zagranicznych, przyznał w radiowej Trójce, że to, iż polski kandydat nie był dla eurodeputowanych osobą obcą, był jego atutem. – Janusz Wojciechowski był członkiem komisji rolnictwa jako eurodeputowany i przychodząc już do Parlamentu Europejskiego był specjalistą od rolnictwa – przyznał wiceszef MSZ.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Wspólna polityka rolna to dziedzina, która jest zbyt ważna dla wiele krajów, aby niemożliwy był konsensus. Pozostaje jednak pytanie, jak pogodzić interesy małego i średniego rolnictwa z takimi kwestiami jak ochrona klimatu. O tym mówił Janusz Wojciechowski i widać było, że ma wizję, jak rolnictwo powinno wyglądać. To powinno zostać dobrze odebrane przez członków wszystkich komisji – dodał gość Trójki.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki 
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Piotr Wawrzyk (wiceminister spraw zagranicznych)
Data emisji: 1.10.2019
Godzina emisji: 17.45

dn/mk

Czytaj także

Janusz Wojciechowski: komisja ds. rolnictwa jest jedną z najważniejszych w Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2019 16:57
– Rolnictwo w Europie ma przyszłość. Jeśli będę za nie odpowiedzialny to zrobię wszystko, by rozwijało się. (…) Czuję problemy rolników. Nie trzeba mi opowiadać o życiu na wsi, bo znam to z własnego doświadczenia – powiedział w Polskim Radiu 24 Janusz Wojciechowski, kandydat na komisarza Unii Europejskiej. – Szansa na tekę ds. rolnictwa to wielki sukces negocjacyjny rządu – dodał.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

M. Sawicki: liczę, że J. Wojciechowski zmieni wspólną politykę rolną

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2019 08:55
– Trzymam kciuki za komisarza Janusza Wojciechowskiego – powiedział na antenie Trójki Marek Sawicki, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego.
rozwiń zwiń