Waldemar Buda o "taśmach Neumanna": odbiją się na polityce PO

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 19:01
– Sądzę, że Sławomir Neumann obawia się, co jeszcze nagrano. Co jego koledzy nagrali, co jeszcze mogą pokazać – powiedział w "Pulsie Trójki" wiceminister inwestycji i rozwoju Waldemar Buda, komentując rezygnację polityka PO z przewodniczenia klubowi parlamentarnemu.
Audio
  • Komentarze po ujawnieniu taśm Sławomira Neumanna (Puls Trójki)
Sławomir Neumann (PO)
Sławomir Neumann (PO)Foto: Grzegorz Banaszak/REPORTER/esatnews

Sławomir Neumann poinformował w niedzielę, że składa rezygnację z przewodniczenia klubowi parlamentarnemu PO-KO. Decyzja ta ma związek z opublikowanymi w piątek przez TVP Info nagraniami z jego udziałem. Neumann jest "jedynką" gdańskiej listy KO w wyborach do Sejmu. Polityk poinformował też, że nie zrezygnuje z kandydowania do Sejmu i "podda się weryfikacji wyborców".

Sławomir Neumann 1200.jpg
"Naszym koalicjantem w powiecie jest PSL, choć są oszustami". Nowe "taśmy Neumanna"

Co jeszcze jest na taśmach?

– Żadnego innego wyjścia w zasadzie nie było - powiedział Waldemar Buda o rezygnacji Sławomira Neumanna. Jego zdaniem, Neumann obawia się, co jeszcze nagrano. – Co jego koledzy nagrali, co jeszcze mogą pokazać – dodał.

Wiceminister podkreślił, że istotą jest to, co zostało na taśmach powiedziane. – Tam w zasadzie wyznano, że jak jesteś w PO, jesteś bezkarny, będziemy cię bronić – stwierdził. Ocenił, że "to na polityce, w szczególności PO, odbije się na wiele lat".

"Jego sprawa"

Poseł PO Tomasz Lenz zwrócił uwagę, że "w nowej kadencji i tak będą wybory nowego przewodniczącego". Wskazał, że rezygnacja Neumanna to "jego sprawa, jego decyzja". – Widocznie poczuł się odpowiedzialny za to, co mówił w prywatnej rozmowie, a co zostało upublicznione – dodał. 

Mówiąc o bezkarności polityków, przypomniał ułaskawienie Mariusza Kamińskiego i zapowiedzianą kasację w sprawie sędzi, która wygrała sprawę z kierowanym przez Zbigniewa Ziobro Ministerstwem Sprawiedliwości.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

W audycji mówiono też o pomysłach na przejście przez spodziewane spowolnienie gospodarcze, powyborczych planach PiS i wystąpieniu Lecha Wałęsy na konwencji Koalicji Obywatelskiej.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nageania.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki 
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Waldemar Buda (poseł PiS, wiceminister inwestycji i rozwoju), Tomasz Lenz (poseł PO) 
Data emisji: 7.10.2019
Godzina emisji: 17.44

fc/mk

Czytaj także

Były działacz PO: Sławomir Neumann gardzi ludźmi, którzy nie są z nim

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2019 23:47
- Sławomir Neumann (PO-KO) był nagrywany na przestrzeni ponad roku w związku z tym, że wywierał presję na działaczach w Tczewie; zmuszał do wyboru swoich kandydatów - mówił były działacz PO w Tczewie w rozmowie z TVP Info.
rozwiń zwiń