Jarosław Krajewski: Polacy stoją przed wyborem PiS, albo anty-PiS

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 17:49
- Jeżeli spojrzymy na to, jak wygląda dzisiaj polska scena polityczna i jakie poglądy głoszą komitety wyborcze, to mają wspólny mianownik: atak na Prawo i Sprawiedliwość. PiS ma wizję na dekady - mówił w radiowej Trójce Jarosław Krajewski z PiS. - Rozmowa o koalicjach teraz jest nie na miejscu - podkreślał Błażej Parda z Koalicji Polskiej.
Audio
  • Politycy PiS i Kukiz'15 o nadchodzących wyborach u schyłku kampanii (Puls Trójki)
Politycy PiS na konwencji wyborczej w Warszawie
Politycy PiS na konwencji wyborczej w WarszawieFoto: PAP/Paweł Supernak

- Grzegorz Schetyna apeluje do wszystkich poza PiS, że proponuje im koalicję wyborczą. To może być rzecz niestety realna - powiedział w "Pulsie Trójki" Jarosław Krajewski. - Polacy stoją przed wyborem 13 października: PiS, albo anty-PiS - dodał.

wybory w polsce free 1200 shutt.jpg
Plusy i minusy kampanii. Co się udało, co sprawiło trudności?

Błażej Parda: jest Koalicja Polska i nie trzeba tworzyć nowych

- Temat koalicji jest dla mnie dziwny. Poważni politycy nie rozmawiają o koalicjach, w takich momentach, kiedy wszyscy idziemy ze swoimi postulatami. Rozmowa o koalicjach jest nie na miejscu - zaznaczył Błażej Parda. - Gdybyśmy chcieli iść z kimś, to startowalibyśmy z ich list - podkreślił.

- Dzisiaj jest Koalicja Polska i nie trzeba tworzyć nowych. Jeżeli ktoś będzie chciał i będzie popierał nasze postulaty, to jest mile widziany. W tej sytuacji może się okazać, że dojdzie do zawarcia takiego formalnego związku pomiędzy PO i PiS, bo te partie mają ze sobą wiele wspólnego - monotonne podnoszenie podatków i w różnych dziedzinach wtrącanie się we wszystko, co możliwe. Dlatego też Koalicja Polska ma swoje postulaty i będziemy się ich trzymać - mówił Błażej Parda.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Pytany o najważniejszy moment kampanii wyborczej, Błażej Parda przyznał, że "nie było takiego". - Ta kampania wygląda jak zawsze, czyli dużo nienawiści i hejtu między największymi partiami, a rozmowy wśród liderów o przyszłej ewentualnej koalicji trwają - zaznaczył polityk.

Jarosław Krajewski: PiS ma wizję Polski na dekady

W ocenie Jarosława Krajewskiego, przełomowym momentem kampanii było "przedstawienie najważniejszych założeń programowych i programu PiS". - Jesteśmy jedynym ugrupowaniem, które ma kompleksowy program - podkreślił.

- Jako osoby, które kandydują z list Prawa i Sprawiedliwości, nie koncentrujemy się na problemach opozycji, ale chcemy zmobilizować Polaków, żeby poszli na wybory i wybrali Prawo i Sprawiedliwość, ponieważ mamy program, mamy wiarygodność i mamy wizję Polski nie na najbliższe wybory, ale na pokolenia - wyjaśniał Jarosław Krajewski.

W dalszej części rozmowy goście radiowej Trójki komentowali także słowa Lecha Wałęsy o deklaracjach poparcia dla PSL, oraz artykuł Agnieszki Kołakowskiej w "Politico".

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "Puls Trójki"

Prowadzący: Magdalena Uchaniuk-Gadowska

GościeJarosław Krajewski (PiS), Błażej Parda (Koalicja Polska)

Data emisji: 10.10.19

Godzina emisji: 17.45


mbl

Czytaj także

Jan Krzysztof Ardanowski: tylko PiS ma sensowny program dla wsi

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 18:17
- PiS jest jedynym ugrupowaniem politycznym, które ma sensowny, logiczny program dla polskiej wsi - oświadczył w środę, podczas konwencji wyborczej PiS w Kielcach minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: nasza polityka jest po to, by wspierać seniorów

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 21:54
- Znaczną część środków, które odzyskaliśmy od mafii VAT-owskich przekazaliśmy na programy dla osób starszych, m.in. na domy seniora. Chcemy to kontynuować - zapowiedział w środę podczas spotkania z seniorami w Myślenicach w Małopolsce premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Jacek Zaleśny: PO nie była w stanie wypracować przekazu, który by ją wzmocnił

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 12:17
- Liczby nie kłamią, a dla niektórych są bezwzględne. Partia rządząca wzmocniła przewagę w stosunku do pozostałych, z kolei Koalicja Obywatelska nie miała pomysłu na tę kampanię. Nie była w stanie wypracować przekazu, który by ją wzmocnił - powiedział w Polskim Radiu prof. Jacek Zaleśny, politolog z UW. Gościem audycji był również inny politolog z UW, prof. Rafał Chwedoruk.
rozwiń zwiń