Robert Kropiwnicki: Jakub Stelina jest spoza strefy sporu politycznego

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2019 18:24
– Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego powinni mieć tę cechę nieskazitelności charakteru – powiedział w "Pulsie Trójki" Robert Kropiwnicki. Poseł PO przyznał w radiowej Trójce, że nie miał jeszcze czasu, żeby wyrobić sobie zdanie o prof. Jakubie Stelinie.
Audio
  • R. Kropiwnicki: J. Stelina jest spoza strefy sporu politycznego (Puls Trójki)
Prof. Jakub Stelina podczas posiedzenia sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka
Prof. Jakub Stelina podczas posiedzenia sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw CzłowiekaFoto: PAP/Leszek Szymański

Profesor Jakub Stelina, były dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, jest kandydatem na sędziego Trybunału Konstytucyjnego, zgłoszonym przez klub Prawa i Sprawiedliwości.

1200_Stelina_PAP.jpg
Komisja sprawiedliwości zarekomendowała Jakuba Stelinę na sędziego TK

Zdaniem Roberta Kropiwnickiego "sędziowie Trybunału Konstytucyjnego powinni mieć tę cechę nieskazitelności charakteru". – Uznaliśmy, że PiS i tak przeforsuje swoje kandydatury na sędziego TK i stąd nie mamy własnych. Oni zniszczyli tę instytucję. Nie znam profesora Steliny, ale jest on spoza strefy sporu politycznego i trzeba szukać takich kandydatur, nawet jeżeli możemy się z nimi nie zgadzać. Nie miałem jeszcze czasu, żeby wyrobić sobie zdanie o prof. Stelinie – mówił Robert Kropiwnicki.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Zarówno Kamila Gasiuk-Pihowicz oraz Joanna Senyszyn powinny być członkami KRS. PiS chce zająć wszystkie cztery miejsca, ale mam nadzieję, że do godz. 21 wycofają się z tego – stwierdził poseł PO.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Magdalena Uchaniuk-Gadowska
Goście: Robert Kropiwnicki (poseł PO)
Data emisji: 21.11.2019
Godziny emisji: 17.45

dn/mk

Czytaj także

Andrzej Halicki: opozycja powinna ze sobą współpracować

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2019 09:11
– Ważne jest, że w przyszłym roku są wybory prezydenckie, ale najpierw jest jesień i musimy pomyśleć o tym, jak Polska ma wyglądać w następnych latach i to jest kluczowe pytanie do Polaków – mówił w "Salonie politycznym Trójki" Andrzej Halicki, europoseł PO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

M. Szczerba: jako kandydatów na sędziów TK PiS zgłasza czynnych polityków

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 18:33
- PiS, że zgłasza do Trybunału Konstytucyjnego kandydatury czynnych polityków: Stanisława Piotrowicza i Krystyny Pawłowicz. Te kandydatury zaskoczyły nie tylko nas, ale mam też informacje, że samego prezydenta Andrzeja Dudę - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Szczerba z PO-KO. 
rozwiń zwiń