X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szczyt COP25. Paweł Sałek: dyskusja skoncentruje się na wprowadzeniu handlu emisjami

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2019 18:34
- Dyskusja w Madrycie będzie koncentrować się na tym, żeby wprowadzić handel emisjami. Państwa, które miały nadwyżkę emisji, mogłyby wówczas ją sprzedać tym krajom, które miałyby jej niedobór - mówił w "Pulsie Trójki" Paweł Sałek, doradca prezydenta Andrzeja Dudy w sprawach klimatu.
Audio
  • Paweł Sałek o szczycie klimatycznym w Madrycie (Trójka/"Puls Trójki")
Szczyt klimatyczny w Madrycie
Szczyt klimatyczny w MadrycieFoto: PAP/EPA/CHEMA MOYA

W Madrycie trwa COP25. To nazwa 25. Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu. Szczyt potrwa do 13 grudnia. Poprzedni szczyt COP24 odbył się w ubiegłym roku, w Katowicach.

Paweł Sałek, który obecnie doradza prezydentowi Andrzejowi Dudzie w sprawach klimatu, zajmuje się tą dziedziną od niemal 20 lat. Według niego nie ma co zaprzeczać temu, że zmiany klimatu wyraźnie zachodzą. Główną osią sporu między naukowcami jest jednak kwestia wpływu człowieka na te zmiany. 

morawiecki 1200 facebook.jpg
Premier na COP25: wypełniamy umowę paryską programami wartymi 20 mld euro

- Człowiek ma wpływ na klimat przez emisję związaną z użytkowaniem węglowodorów i paliw kopalnych, które wykorzystujemy do wytworzenia energii. Jednocześnie w trakcie tego procesu tworzą się gazy cieplarniane - wyjaśniał Sałek. 

- Unia Europejska próbuje być championem jeśli chodzi o realizowanie polityki klimatycznej, a to wszystko związane jest z ogromem pieniędzy, które są zaangażowane w ochronę środowiska - dodał. 

Handel emisjami

Sałek pytany był również o oczekiwania związane ze szczytem klimatycznym w Madrycie. - Jeden z pomysłów dotyczył handlu emisjami. Dyskusja w Madrycie będzie więc koncentrować na tym, żeby go wprowadzić. Taki handel już wcześniej występował. Państwa, które miały nadwyżkę emisji, mogły ją sprzedać tym krajom, które miały jej niedobór - powiedział doradca prezydenta. 

Według niego najważniejsza jest w Madrycie sprawa związana z propozycją wprowadzenia do ochrony klimatu pieniędzy publicznych, rządowych, a także prywatnych. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Paweł Sałek (doradca Andrzeja Dudy ws. klimatu)
Data emisji: 3.12.2019
Godziny emisji: 17.44

kad

Czytaj także

Minister klimatu: elektrycznych samochodów w Polsce będzie przybywać

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2019 07:30
- Pierwsza część polskiego planu rozwoju elektromobilności przewiduje uwiarygodnienie dla Polaków wyboru tego transportu ekologicznego poprzez rozwój infrastruktury. Mamy do 2020 roku zakończyć tę pierwszą fazę - mówił w "Sygnałach dnia" minister klimatu Michał Kurtyka.
rozwiń zwiń