"Ma swoją dynamikę". Radosław Fogiel o kampanii wyborczej Andrzeja Dudy

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2020 18:57
– Był element podsumowujący, ale również prezydent zarysował wizje kolejnych pięciu lat prezydentury – ocenił w Programie 3 Polskiego Radia wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel. Gościem "Pulsu Trójki" był również Jacek Protasiewicz, doradca strategiczny w sztabie kandydata PSL na prezydenta Władysława Kosiniaka-Kamysza.
Audio
  • Politycy w dyskusji o programie wyborczym kandydatów (Puls Trójki)
Prezydent Andrzej Duda i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda podczas konwencji PiS w Warszawie, na której została zainaugurowana kampania wyborcza, ubiegającego się o reelekcję prezydenta
Prezydent Andrzej Duda i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda podczas konwencji PiS w Warszawie, na której została zainaugurowana kampania wyborcza, ubiegającego się o reelekcję prezydentaFoto: PAP/Rafał Guz

W sobotę odbyła się konwencja otwierająca kampanię wyborczą, ubiegającego się o reelekcję, Andrzeja Dudy. Prezydent zadeklarował, że będzie spotkał się z Polakami i wsłuchiwał się w ich potrzeby. Zapowiedział również, że wkrótce wyruszy "Dudabusem" na spotkania z wyborcami w całej Polsce.

Sobkowiak 1200.jpg
Sobkowiak: Kosiniakowi-Kamyszowi daleko jest do totalnej opozycji

Jacek Protasiewicz przyznał, że sobotnia konwencja była "poprawna" pod kątem formy, ale "treść zawiodła".

– Konwencja pod względem treści była (...) ewidentnie niepełna i to było poniżej oczekiwań. Zabrakło rozliczenia się z pięcioletniej prezydentury (...) i konkretnych zapowiedzi programowych – ocenił polityk. Doradca strategiczny w sztabie kandydata PSL na prezydenta Władysława Kosiniaka-Kamysza zaprosił przy okazji na konwencję swojego kandydata, która odbędzie się 29 lutego w Rzeszowie.

Protasiewicz przyznał, że sednem kampanii kandydata PSL będzie m.in. "nadzieja na lepszą opozycję", a w nawiązaniu do hasła "Nadzieja dla Polski" Kosiniak-Kamysz ma wystąpić z propozycjami poprawy systemu służby zdrowia i sytuacji osób potrzebujących, w tym emerytów.

"Kampania wyborcza ma swoją dynamikę"

Wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel ocenił, że są zadowoleni z sobotniej konwencji i przyznał, że jego ugrupowanie lubi stawiać sobie poprzeczkę "ciut wyżej". Nie zgodził się z Jackiem Protasiewiczem, co do jego oceny treści wystąpienia Andrzeja Dudy. – Był i element podsumowujący, (...) prezydent również zarysował wizje tych kolejnych pięciu lat prezydentury – stwierdził Fogiel.

Dodał, że "kampania wyborcza ma swoją dynamikę" i impet kampanii będzie zależał od sztabu, a nie politycznych oponentów.

Zapowiedział, że mimo, iż Andrzej Duda jest popierany przez Zjednoczoną Prawicę, to jego propozycje programowe będą w kampanii "grały pierwsze skrzypce".

Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki 
Prowadzi: Beata Michniewicz 
Goście: Radosław Fogiel (PiS), Jacek Protasiewicz (Koalicja Polska-PSL-Kukiz'15)
Data emisji: 17.02.2020
Godzina emisji: 17.44

Trójka/IAR/st/gs

Czytaj także

Radosław Fogiel: ruszamy pełną parą, prosto ku zwycięstwu

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2020 18:25
- Wszyscy będziemy aktywnie uczestniczyć w kampanii, liderzy partii również - mówi portalowi PolskieRadio24.pl zastępca rzecznika prasowego Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel. Podczas konwencji PiS w Warszawie Andrzej Duda oficjalnie rozpoczął kampanię wyborczą jako kandydat popierany przez partię rządzącą. Jak będzie ona przebiegać? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kto w sztabie Andrzeja Dudy? Paweł Mucha: skład w tym tygodniu

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2020 07:58
W tym tygodniu prezydent Andrzej Duda zaprezentuje swój sztab wyborczy - poinformował wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha. Zaznaczył, że planowane są kolejne konwencje wyborcze Andrzeja Dudy i można spodziewać wystąpień programowych prezydenta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

15:1 dla Andrzeja Dudy. Prezydent prowadzi w niemal wszystkich województwach

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2020 11:30
Andrzej Duda prowadzi w piętnastu województwach - wynika z najnowszego sondażu prezydenckiego Polska Press Grupy zrealizowanego we współpracy z Ośrodkiem Badawczym Dobra Opinia. Małgorzata Kidawa-Błońska wygrywa tylko na Mazowszu.
rozwiń zwiń