Prezes ZUS: mamy płynność i stabilizację finansową

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 17:00
– Wszystkie świadczenia są wypłacane terminowo – zapewniła w Programie 3 Polskiego Radia prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Gertruda Uścińska.
Audio
  • Gertruda Uścińska: przygotowujemy się do wypłaty świadczeń i wypłaty 13. emerytury (Puls Trójki)
Gertruda Uścińska
Gertruda UścińskaFoto: Polskie Radio

Prezes ZUS zapewnia także, że nie będzie problemów z pieniędzmi na trzynaste emerytury, które mają zostać przekazane świadczeniobiorcom w przyszłym miesiącu.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Prezes ZUS zapewnia: renty i emerytury bez opóźnień, "trzynastki" też nie są zagrożone

– Mamy pełną płynność i stabilizację finansową. Wypłaciliśmy w marcu wszystkie zwaloryzowane świadczenia emerytalno-rentowe i inne. Przygotowujemy się na kwiecień tak samo do wypłaty świadczeń i wypłaty 13. emerytury – powiedziała Gertruda Uścińska.

W audycji była mowa również o tym, że jeżeli szkoły pozostaną zamknięte przez kolejne dwa tygodnie, to zasiłek opiekuńczy nadal będzie przysługiwał.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Patrycjusz Wyżga
Gość: Gertruda Uścińska (prezes ZUS)
Data emisji: 19.03.2020
Godzina emisji: 16.45

st/mk

Czytaj także

Wiceminister zdrowia: wszystkie szpitale w Polsce będą odpowiednio zaopatrywane

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2020 07:52
– W każdym województwie jest przynajmniej jeden szpital zakaźny. Czekają one już na przyjęcie pierwszych pacjentów – mówił w Programie 3 Polskiego Radia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

KGHM włącza się do walki z koronawirusem. Prezes spółki: robimy to dla dobra Polski

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 11:37
- W piątek wyjdzie pierwsza partia płynu dezynfekującego do rąk oraz powierzchni. Włączamy się aktywnie w to, za co jesteśmy odpowiedzialni - w dobro regionu, dobro Polski - mówił w Programie 3 Polskiego Radia Marcin Chludziński, prezes KGHM Polska Miedź.
rozwiń zwiń