Błażej Poboży: nikt nie robi więcej dla powstrzymania pandemii niż obywatele

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 19:11
– Restrykcje są wprowadzane na rzecz obywateli. (...) Bezpieczeństwo Polaków jest kluczowe. Próbujemy "spłaszczyć" krzywą wzrostu liczby zachorowań. Wierzymy, że kolejne restrykcje temu pomogą – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia podsekretarz stanu w MSWiA Błażej Poboży.
Audio
  • Błażej Poboży, podsekretarz stanu w MSWiA o ograniczeniach w związku z pandemią koronawirusa (Puls Trójki)
Koronawirus w Polsce. Opustoszałe Bulwary nad Wisłą w Warszawie. Ograniczenie swobody przemieszczania się, z wyjątkiem dojazdu do pracy, załatwiania niezbędnych życiowych spraw, wolontariatu i całkowity zakaz zgromadzeń, imprez, spotkań, chyba że z najbliższymi
Koronawirus w Polsce. Opustoszałe Bulwary nad Wisłą w Warszawie. Ograniczenie swobody przemieszczania się, z wyjątkiem dojazdu do pracy, załatwiania niezbędnych życiowych spraw, wolontariatu i całkowity zakaz zgromadzeń, imprez, spotkań, chyba że z najbliższymi Foto: PAP/Paweł Supernak

Sala sądowa 1200 PAP.jpg
Koronawirus a praca sądów. Nowe przepisy dot. wymiaru sprawiedliwości

Błażej Poboży mówił, że w Polsce obywatele starają się zachowywać odpowiedzialnie.  To to rzecz bardzo krzepiąca. Nikt nie robi więcej dla powstrzymania tej pandemii niż sami obywatele poprzez decyzje o powstrzymywaniu się od zbędnych spacerów czy podróży komunikacją  zaznaczył.

Nowe ograniczenia

Podsekretarz stanu w MSWiA tłumaczył niejasności dotyczące ograniczeń w poruszaniu się.  Dozwolone są także spacery, byle były one w gronie dwuosobowym – podkreślił i dodał, że wyjątkiem są liczące więcej niż dwie osoby rodziny z dziećmi.

Błażej Poboży mówił też, że to ograniczenie nie dotyczy np. podróży do pracy samochodem. Minister odpowiadał na pytania słuchaczy.

Więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Gość: Błażej Poboży (podsekretarz stanu w MSWiA)
Data emisji: 25.03.2020
Godzina emisji: 17.45

agkm/mk

Czytaj także

Ziobro: podporządkowanie się zasadom bezpieczeństwa jest naszym obowiązkiem

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2020 18:27
- Podporządkowanie się zasadom bezpieczeństwa opracowanym przez ekspertów jest naszym obywatelskim obowiązkiem - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Dodał, że resort prowadzi intensywne prace w celu zapobiegania zagrożeniu koronawirusem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Największa taka akcja w wymiarze sprawiedliwości". Sądy reagują na koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2020 06:35
Z powodu zagrożenia koronawirusem do końca marca w sądach w całym kraju nie odbędzie się większość rozpraw i posiedzeń - zostaną one przełożone na późniejsze terminy. Odbywać mają się tylko najpilniejsze sprawy, które nie mogą być przesunięte na inny termin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koronawirus w Polsce. Michał Wójcik: wokandy ograniczone do pilnych spraw

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2020 09:20
W sądach, zakładach karnych i innych instytucjach związanych z resortem sprawiedliwości wdrażane są procedury bezpieczeństwa zdrowotnego i ochrony epidemiologicznej rekomendowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości, Głównego Inspektora Sanitarnego i prezesów sądów.
rozwiń zwiń