X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

PO gra cnotliwą panienkę

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2010 18:39
Marek Suski (PiS): - Platforma jest po prostu obłudna. Mówi o tym, że chce zabrać pieniądze, że nie chce ich brać, a bierze.
Audio

Wieczorem w sejmie odbędzie się głosowanie nad ograniczeniem o 50% subwencji z budżetu dla partii. Z wyliczeń Krystyny Skowrońskiej z PO wynika, że od 2002 r. Prawo i Sprawiedliwość otrzymało 190 mln zł, Platforma Obywatelska 165 mln zł, Sojusz Lewicy Demokratycznej  133 mln zł, a Polskie Stronnictwo Ludowe 62 mln zł.

- Partie otrzymują pieniądze za jeden głos – tak mówią przepisy. Największe otrzymują za jeden głos najmniej - tłumaczyła posłanka PO Krystyna Skowrońska. Jej zdaniem partie będą w stanie funkcjonować nawet przy zmniejszonych subwencjach.

W szczere intencje partii posłanki nie wierzy Marek Suski z PiS-u.

- Jak na razie to PO tutaj gra cnotliwą panienkę, która mówi "zachowam dobre imię i pieniądze". Gdyby tak naprawdę chcieli, to byłoby już przyjęte - ocenił.

Przypomniał, że kilka wcześniejszych inicjatyw mających zmniejszyć finansowanie partii nie powiodło się z powodu nieobecności części posłów właśnie z PO.

- Platforma jest po prostu obłudna. Mówi o tym, że chce zabrać pieniądze, że nie chce ich brać, a bierze. A po drugie to jest tak, że Platforma ma inne metody finansowania partii, choćby afera hazardowa pokazała jakie - powiedział Marek Suski.

Dodał, że zgodnie z instrukcją finansową Platformy, członkowie partii za pełnienie funkcji publicznych muszą wpłacać na jej konto pieniądze.

- Każda z partii politycznych przekłada sprawozdanie, rok rocznie, PKW. Komisja weryfikuje. Po drugie sama Ustawa o partiach politycznych mówi w jakiej wysokości mogą być wpłacane składki oraz w jakiej wysokości, w jakiej formule i na jaki rachunek mogą być wpłacane pieniądze na kampanie – odparła posłanka PO.

Czytaj także

Partie wydadzą więcej na swe potrzeby

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2010 06:39
Zapłacimy o 9 mln zł więcej na subwencje dla partii politycznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Partyjna gra zawieszeniem subwencji

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2010 18:30
Profesor Henryk Domański nie jest zdziwiony, że opozycja sprzeciwia się zawieszeniu subwencji finansowych dla partii politycznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Senat ściął dotacje dla partii o połowę

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2010 10:33
Poprawkami zaakceptowanymi w Senacie zajmą się teraz parlamentarzyści z Sejmu.
rozwiń zwiń