"Nie sprzedawać za wszelką cenę"

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2011 18:30
Adam Rogacki (PiS): Nie jesteśmy przeciwnikami prywatyzacji z założenia, ale PO próbuje nas przekonać, że trzeba sprzedać polski majątek szybko, nie myśląc o skutkach. Temu się sprzeciwiamy.
Audio

- Uważamy, że każda prywatyzacja, jeżeli ma być przeprowadzona, musi być dobrze przygotowana. Trzeba też mieć świadomość tego, co się stanie po tej prywatyzacji - dodał w "Pulsie Trójki" Adam Rogacki, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

PiS zarzuca rządowi złe przygotowanie procesów prywatyzacyjnych, działanie w pośpiechu i faworyzowanie inwestorów zagranicznych. - Mamy obawy, że teraz, łatając kolejne dziury w budżecie państwa, Platforma zafunduje takie prywatyzacje, jakie miały miejsce w latach 90. gdy sprzedawano za wszelką cenę, nie myśląc o zwalnianych ludziach i utracie marki – wyjaśnił.

Antoni Mężydło (PO) nie zgodził się z zarzutem prywatyzowania polskich przedsiębiorstw za wszelką cenę. - Jeżeli oferta jest niższa, niż wyliczona przez urzędników, to minister skarbu państwa się wycofuje - powiedział i dodał, że nawet kryzys nie przeszkodził sprzedaży polskich spółek po dobrych cenach.

Poseł Platformy podkreślił, że dochody z prywatyzacji nie służą jedynie łataniu dziury budżetowej, ale pozwala na lepsze funkcjonowanie spółek.

Adam Rogacki nie zgodził się z podejściem, które głosi, że to, co państwowe musi być gorsze. - Jeżeli Aleksander Grad, jako minister skarbu państwa, nie jest w stanie zapewnić sprawnego funkcjonowania przedsiębiorstw, których jest właścicielem, powinien podać się do dymisji - stwierdził.


Aby usłyszeć, jaki wpływ na procesy prywatyzacyjne będą miały zmiany w OFE, wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

Audycji "Puls Trójki" można słuchać od poniedziałku do piątku o 17.45. Zapraszamy.

(asz)

Czytaj także

Grad: 2011 r. będzie rokiem polskich rynków kapitałowych

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2011 12:01
Aleksander Grad jest przekonany, że 2011 będzie rokiem polskich rynków kapitałowych, jestem o tym przekonany.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PiS: nie sprzedamy Lotosu Rosjanom

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2011 14:56
Niedopuszczenia do sprzedaży Grupy Lotos rosyjskiemu inwestorowi - domagają się od rządu przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pogotowie strajkowe w JSW. Górnicy chcą spotkania z ministrem skarbu

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2011 17:09
Związki zawodowe z Jastrzębskiej Spółki Węglowej zaprosiły ministra Aleksandra Grada na zaplanowane 4 kwietnia w Katowicach posiedzenie Zespołu Trójstronnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Amerykanie kupią Plusa i PKO BP?

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2011 09:18
Szef dużego amerykańskiego funduszu inwestycyjnego przyjeżdża do Polski. Spekuluje się, że będzie prywatyzować polskie spółki państwowe lub myśli o kupnie akcji operatora komórkowego "Plusa".
rozwiń zwiń

Czytaj także

PiS nie chce sprzedaży PKP Cargo, odwoła Grabarczyka?

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2011 14:17
Wniosek PiS o debatę w Sejmie o przyszłości PKP Cargo odrzucono. Złożyli więc drugi o odwołanie ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyk. Zażądali też informacji od premiera ws. prywatyzacji spółki.
rozwiń zwiń