X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Widać postęp w kwestii Katynia"

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2011 19:19
Stanisław Ciosek (były ambasador RP w Rosji): Rosyjski prezydent nie przyjeżdżałby do Katynia, gdyby nie chciał pomóc w tej sprawie. Problem polega na tym, że z Katyniem związany jest cały proces destalinizacji i to może być hamulcem.
Audio

11 kwietnia w Katyniu spotkali się przywódcy Polski i Rosji. Jak podkreśla były ambasador RP Stanisław Ciosek, dzisiejszy gest prezydenta Miedwiediewa jest bardzo ważny, bo stanowi precedens. Wcześniej żaden rosyjski przywódca nie przyjechał do miejsca, w którym przed laty NKWD dokonało mordu na polskich oficerach. 

Wizyta odbyła się jednak w cieniu skandalu związanego ze zmianą tablicy upamiętniającej ofiary katastrofy samolotu Tu-154 pod Smoleńskiem. Na tablicy znajdowała się informacja, że zmarli lecieli na uroczystość upamiętniającą radzieckie ludobójstwo.

Opozycja apelowała do prezydenta Bronisława Komorowskiego o odwołanie spotkanie. Według Stanisława Cioska dobrze stało się, że prezydent tych apeli nie posłuchał.

Karol Karski z PiS podkreśla, że tablica jest pewnym symbolem traktowania Polsków przez władze rosyjskie. - Chyba doszliśmy już do pewnego kresu działań ze strony rosyjskiej. Usłyszeliśmy przecież dzisiaj od prezydenta Miedwiediewa, że wszystko zostało już ustalone przez MAK.

Poseł uznaje fakt złożenia przez prezydenta Rosji kwiatów przy brzozie, w której utknął odłamek rozbitego samolotu, a nie przy kamieniu ze zmienioną tablicą, za działanie czysto pragmatyczne. Dodaje, że w tej sprawie nie postawiono kolejnego kroku.

Karol Karski odnosi się też do sporu jaki toczy się wokół słowa ludobójstwo w kontekście zbrodni katyńskiej. - Czyn spełnia przesłanki o zakazie zbrodni ludobójstwa, może być jednocześnie traktowany jako zbrodnia wojenna.

Gość "Pulsu Trójki" dodaje, że w sprawie Katynia mamy do czynienia z licznymi deklaracjami, które każdy chciałby przekuć w czyny, ale dotychczasowa praktyka ze strony Rosji nie nastraja pozytywnie.

Aby wysłuchać całej rozmowy, wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

Audycji "Puls Trójki" można słuchać od poniedziałku do piątku o 17.45. Zapraszamy.

(dmc)

 


Czytaj także

Komorowski w Rosji: Miedwiediew przekazał akta katyńskie

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2010 13:49
Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew przekazał w sobotę pełniącemu obowiązki prezydenta Polski Bronisławowi Komorowskiemu 67 tomów akt śledztwa, które w latach 1990-2004 w sprawie zbrodni katyńskiej prowadziła Główna Prokuratura Wojskowa FR.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Poruszamy się między niefortunnością a skandalem"

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2011 08:55
Bogdan Zdrojewski (minister kultury): Nie wiem czy decyzja Rosjan o zmianie tablicy była przypadkowa, czy zamierzona, ale z pewnością skomplikuje wizytę prezydentów w Smoleńsku i Katyniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosyjska prasa: atmosfera w stosunkach z Polską może się zagęszczać

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2011 09:45
Media informując o wizycie prezydenta Polski w Rosji i spotkaniu z gospodarzem Kremla opisują dyplomatyczny zgrzyt jaki wywołała decyzja władz Smoleńska o zamianie tablic upamiętniających ofiary katastrofy z 10 kwietnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydenci Polski i Rosji rozmawiają w Smoleńsku o pomniku ofiar katastrofy

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2011 10:50
W smoleńskiej bibliotece rozpoczęło się spotkanie prezydentów Polski i Rosji - Bronisława Komorowskiego i Dmitrija Miedwiediewa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Doradca Miedwiediewa ds. protokołu odchodzi ze stanowiska

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2011 13:39
Prezydent Dmitrij Miedwiediew zwolnił doradcę ds. protokołu. Według służby prasowej Kremla, 72-letni Władimir Szewczenko sam podał się do dymisji
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydenci Polski i Rosji złożyli wieńce na cmentarzu w Katyniu

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2011 16:44
Na polskim Cmentarzu Wojennymp polska orkiestra wojskowa odegrała hymn narodowy, po czym odmówiono ekumeniczne modlitwy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ważny dzień w historii Katynia

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2011 18:06
Po raz pierwszy przy grobach oficerów w Katyniu pojawił się rosyjski przywódca. Dmitrij Miedwiediew razem z prezydentem Bronisławem Komorowskim 11 kwietnia biorą udział w uroczystościach poświęconych 71. rocznicy zbrodni dokonanej przez NKWD na polskich wojskowych.
rozwiń zwiń