PO reprezentuje moralność Kalego

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2011 19:26
Mariusz Błaszczak (PiS): Rząd Donalda Tuska nie znosi krytyki. Politycy PO są dotknięci, gdy ktoś ich krytykuje, a sami obniżali prestiż byłego prezydenta RP i używają ostrego języka.
Audio
Mariusz Błaszczak
Mariusz BłaszczakFoto: pis.org.pl

- Wejście ABW o 6 rano do domu internauty, który ośmielił się krytykować prezydenta Komorowskiego czy zatrzymywanie kibiców wznoszących hasła antyrządowe jest dowodem, że mamy kłopoty z demokracją – powiedział szef Klubu Parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak. Są to powody, dla których Prawo i Sprawiedliwość uzupełniło swój program o kwestię umocnienia polskiej demokracji.

Katarzyna Piekarska, wiceprzewodnicząca SLD przyznała, że dziwią ją słowa posła PiS w sytuacji, gdy projekt raportu z prac komisji ds. wyjaśnienia okoliczności śmierci Barbary Blidy stawia zarzuty członkom jego partii. – Widać, że to było państwo chore, że dla doraźnych politycznych celów można było człowieka ośmieszyć i pozbawić wolności – powiedziała.

Raport zarzuca Prawu i Sprawiedliwości, że "stygmatyzowało i wykluczało przeciwników politycznych metodami karnymi".

- Różnica między tym, co działo się wówczas, a tym, co dzieje się teraz polega na tym, że pani Barbara Blida była uwikłana w sprawę mafii węglowej i prowadzone było postępowanie prokuratorskie, tymczasem pod rządami PO mamy do czynienia z nadużyciem władzy – powiedział Mariusz Błaszczak.


Odnosząc się do kwestii zbliżającej się kampanii wyborczej Katarzyna Piekarska podkreśliła, że SLD stopniowo przedstawia kilkanaście działów swojego programu. – Wczoraj Grzegorz Napieralski prezentował ciekawe rozwiązania dotyczące cyfryzacji kraju, a całościowy program będzie znany w ciągu najbliższych czterech tygodni – wyjaśniła.

Aby usłyszeć, co goście Trójki sądzą o posługiwania się w polityce językiem wulgarnym, wystarczy kliknąć ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj".


Czytaj także

Kaczyński: likwidują imprezy za brak sympatii dla władzy

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2011 12:15
Prezes PiS uważa, że zamknięcie stadionów Lecha Poznań i Legii Warszawa dla kibiców to zła decyzja. Politycy koalicji oceniają to rozwiązanie jako radykalne, ale prowadzące do uspokojenia sytuacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Akcja ABW to absurd"

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2011 11:26
Janusza Zemke (SLD) o zamknięciu portalu krytykującego prezydenta: Podstawowy problem polega na tym, że nie odróżnia się uwag o złośliwym charakterze od siania nienawiści.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Twórca portalu Antykomor.pl poskarżył się na ABW

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2011 08:00
Prokuartura w Piotrkowie Trybunalskim rozpatrzy doniesienie złożone przez autora strony Antykomor.pl o rzekomym przestępstwie nadużycia władzy przez ABW.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbigniew Ziobro: Raport Ryszarda Kalisza jest na niskim poziomie

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2011 08:16
- Ryszard Kalisz powinien pierwszy uderzyć się w piersi i poczuć odpowiedzialność za to, że Barbara Blida popełniła samobójstwo – uważa były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.
rozwiń zwiń