X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polska chce zachować walutę narodową

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2011 18:00
Marek Jurek (Prawica RP): Wizyta prezydenta Niemiec w naszym kraju jest dobrą okazją, by o tym powiedzieć.
Audio
Polska chce zachować walutę narodową
Foto: fot: Polskie Radio

Zdaniem Marka Jurka, byłego marszałka Sejmu, prezesa Prawicy RP, najważniejszym tematem rozmów prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego z prezydentem Niemiec Christianem Wulffem powinno być euro. 

- To dobra okazja, by powiedzieć, że Polska chce zachować swoją walutę - uważa poseł. Dodaje, że obecnie liczy się zaledwie siedemnaście krajów, które weszły do strefy euro. Dania, Wielka Brytania, Polska czy Czechy są ignorowane.

- Obecnie mamy do czynienia z zupełnie innym euro niż to, o którym mówiliśmy w czasie akcesji. Nie jest to już to środek wymiany, ale ujednolicania wydatków  - dodał.

Inne zdanie ma na ten temat Łukasz Abgarowicz, wiceszef senackiej Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami, zdaniem którego wspólna waluta jest potrzebna. Nie jest to jednak temat, który powinien zdominować rozmowy prezydentów. - Warto zastanowić się np. nad solidaryzmem europejskim, który zanika - dodał.

Aby dowiedzieć się więcej, posłuchaj całej rozmowy.

Audycji "Puls Trójki" można słuchać od poniedziałku do piątku o 17.45. Zapraszamy.

(mz)