X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Można budować gospodarnie"

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2011 19:02
Elżbieta Jakubiak (PJN): Dziś mamy najdroższe autostrady w Europie. Trzeba zrobić wszystko, aby projekty były tańsze, ale nie kosztem jakości.
Audio
Elżbieta Jakubiak
Elżbieta JakubiakFoto: fot. PRSA

Elżbieta Jakubiak podkreśliła w "Pulsie Trójki", iż doświadczenia innych krajów pokazały, że można budować gospodarnie. - To oznacza konieczność zmiany dwóch rzeczy: ustawy o zamówieniach publicznych oraz podejścia do prawa.

Posłanka partii Polska Jest Najważniejsza uważa, że w Polsce obowiązują zbyt skomplikowane procedury zamówień publicznych, które przyczyniają się do zwiększania kosztów, a którym nie mogą podołać firmy zagraniczne. - Druga rzecz to zapewnienie w polskim budżecie, na czas braku budżetu unijnego w latach 2012-14, trzydziestu miliardów na rozwój infrastruktury; inaczej grozi nam zapaść - powiedziała.

Janusz Piechociński z PSL dodał, że w Polsce trzeba odejść od kryterium najniższej ceny oraz uwzględniać jakość i terminowość. - Trzeba dobrze płacić, ale tez wymagać.

Zgodził się, że nakłady na infrastrukturę należy zwiększać, gdyż takie są potrzeby Polski. - To są gigantyczne pieniądze stąd tak ważne jest, by w Parlamencie Europejskim szukać sojuszników dla walki o podwyższenie budżetu unijnego - powiedział.


Posłowie wypowiedzieli się także w sprawie decyzji Sądu Najwyższego, który odmówił rozpatrywania protestu Nowej Prawicy dotyczącego rejestracji list wyborczych. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji "Puls Trójki, 20 września", by dowiedzieć się co goście Beaty Michniewicz sądzą o wydobywaniu gazu łupkowego w Polsce.


Audycji "Puls Trójki" można słuchać od poniedziałku do piątku o 17.45. Zapraszamy.

(asz)

Czytaj także

Bruksela zgodzi się na przesunięcie środków na drogi?

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2011 12:30
Komisja Europejska łagodzi nieco stanowisko w sprawie polskiego postulatu dotyczącego przeniesienia części pieniędzy z projektów kolejowych na drogi. Chodzi o miliard 200 milionów euro.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prywatne firmy wybudują drogi

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2011 09:53
Unijne kraje chcą, by Komisja Europejska stworzyła jasne reguły dotyczące współfinansowania projektów infrastrukturalnych przez sektor prywatny.
rozwiń zwiń