X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prawdziwy budżet czy budżet-podkładka?

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2011 12:00
Łukasz Abgarowicz (senator PO): Trzeba sobie powiedzieć jasno i prawdziwie, że mamy dwa kamienie młyńskie u szyi, które nas ciągną w dół – całą naszą gospodarkę i rozwój.
Audio
Łukasz Abgarowicz
Łukasz AbgarowiczFoto: W.Kusiński/PR

- Jeden to jest niewydolny system emerytalny, którzy trzeba reformować, pożera dziesiątki miliardów złotych każdego roku i drugi – obsługa zadłużenia, następne dziesiątki miliardów każdego roku. Musimy efektywnie te dwie rzeczy zmieniać – argumentował Łukasz Abgarowicz, senator PO. Spośród przestawianych trzech wariantów budżetu, rząd zdecydował się na ten środkowy. - Już podczas debaty nad expose wskazywaliśmy, że żaden z tych trzech wariantów nie jest prawdziwy. Na wiosnę będziemy mieć głęboką nowelizację budżetu. To jest budżet-podkładka, ten prawdziwy będzie prezentowany w trakcie roku, co oznacza, że nie mamy prawdziwej porządnej polityki budżetowania - podkreślił Przemysław Wipler, poseł PiS.

Czy dzisiejsze komentarze premiera Waldemara Pawlaka dowodzą zgrzytu w koalicji? – senator PO zaprzecza. - Nie uważam, że to jest zgrzyt. Od samych wyborów PSL czuje potrzebę odróżniania się nieco. Rozumiem tę potrzebę, nie widzę tutaj żadnej krytyki – mówił Łukasz Abgarowicz. Senator PO pozytywnie ocenia wybrany wariant budżetu, gdyż umożliwia on korektę i w jedną i w drugą stronę, w zależności od sytuacji zewnętrznej.

Rząd pracuje nad budżetem na przyszły rok. 35 miliardów zł deficytu, 2.5 proc. wzrostu PKB – takie założenia budżetowe przyjął dzisiaj rząd. Europa wciąż dyskutuje o ratowaniu strefy euro. - Jeżeli rozsypie się strefa euro , co jednak wciąż jest możliwe, to oznacza olbrzymią recesję minus 10 proc. w całej strefie euro. A w przypadku Polski  to oznaczać będzie kilkuprocentową recesję ocenił Przemysław Wipler.

Z kolei senator PO uznał, że prognozowanie dzisiaj, czy założenia budżetu będą aktualne przez najbliższy rok przypomina wróżenie z fusów. - Grecja jest sztucznie podtrzymywana de facto od ponad roku. Czy będzie taka wola dalej – to zależy od polityki. Wierzę, że wreszcie zostaną podjęte twarde i zdecydowane  kroki dla ratowania całej strefy euro, bo jest to katastrofa dla wielu państw, znacznie cięższa dla niż dla nas – zaznaczył Łukasz Abgarowicz.

Co goście Marcina Zaborskiego sądzą o cięciach w administracji, podwyżkach dla służb mundurowych oraz jak oceniają sytuację polskiego wymiaru sprawiedliwości i możliwość przystąpienia Polski do strefy euro, dowiesz się słuchając całej rozmowy.

Audycji "Puls Trójki" można słuchać od poniedziałku do piątku o 17.45. Zapraszamy.

(ed)

Czytaj także

Plan ratowania strefy euro jest, ale zgody nie ma

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2011 09:32
Trzeba ratować strefę euro. Francja i Niemcy nie mogą się jednak porozumieć ws. nadzoru nad dyscyplina finansową.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rząd zajmie się budżetem w wariancie "ostrożnym"

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2011 06:24
Według informacji pojawiających się w mediach, deficyt budżetowy ma nie przekroczyć 35 miliardów złotych, a zakładany wzrost gospodarczy to 2,5 proc. PKB.
rozwiń zwiń