X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mleko się już rozlało

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2012 18:45
Andrzej Jaworski (PiS): Prokurator generalny zakomunikował, że nie jest w stanie współpracować ze swoim zastępcą, dzisiaj nakłanianie go przez prezydenta czy ministra obrony narodowej na wniosek premiera do zmiany decyzji spowodowałoby większy zamęt i problemy w funkcjonowaniu instytucji.
Audio
Andrzej Seremet i Krzysztof Parulski
Andrzej Seremet i Krzysztof ParulskiFoto: PAP/Radek Pietruszka

Prokurator Generalny wnioskuje o odwołanie szefa wojskowych śledczych. Andrzej Seremet przesłał pismo w tej sprawie do Ministerstwa Obrony Narodowej. To konsekwencja konfliktu, do jakiego doszło pomiędzy urzędnikami po próbie samobójczej pułkownika Mikołaja Przybyła. Prokurator Generalny rozmawiał też dziś z sejmową Komisją Sprawiedliwości. Zdaniem Andrzeja Jaworskiego (PiS) niesubordynacja, zwłaszcza w takiej instytucji jak prokuratura, musi doprowadzić do zmian personalnych. - Dla mnie zabrakło sprawy podstawowej: poinformowania przez prokuratora Seremeta o tym, jak naprawdę prokurator Parulski pracował – mówi gość "Pulsu Trójki".

- Rzeczywiście problemy z komunikacją pomiędzy prokuratorem generalnym a jego zastępcą są bardzo widoczne, a dziś przybrały charakter publiczny. To, co jest przedmiotem refleksji, a niebawem będzie również przedmiotem inicjatywy ustawodawczej, to przeciwdziałania takiej sytuacji, które dezorganizują prace prokuratury - podkreśla Witold Pahl (PO). W ocenie Andrzeja Jaworskiego w tej chwili nad prokuraturą nie ma żadnego nadzoru, dlatego reorganizacja ustawy musi odnosić się także do kontroli nad instytucją. Z kolei Witold Pahl podkreśla, że kluczowe jest pytanie, jaką rolę w państwie ma spełniać prokuratura.

- Podstawowym zadaniem posłów są funkcje kontrolne, które powinny dotyczyć wszystkich instytucji państwowych. Samo uniezależnienie się dla uniezależnienia prowadzi do patologii – przekonuje Andrzej Jaworski. W ocenie Witolda Pahla kontrola jest sprawowana, gdyż Sejm uzyskuje informacje o przebiegu śledztw w takim zakresie w jakim to nie jest chronione tajemnicą, prokurator generalny składa sprawozdanie i funkcjonuje Krajowa Rada Prokuratury. - Rzecz w tym, aby stworzyć taką strukturę, ewentualnie wkomponować Prokuraturę Wojskową w taki sposób, by zachować jej specjalizację i wyjątkowość – ocenia polityk PO.

Czy na prokuratora generalnego wywierana jest presja polityczna oraz co właściwie oznacza "zmiana na lepsze" postulowana przez premiera Tuska, dowiesz się słuchając całej audycji "Puls Trójki – 18 stycznia 2012".

Audycji "Puls Trójki" można słuchać od poniedziałku do piątku o 17.45. Zapraszamy.

(ed)

Czytaj także

Parulski zachowa stanowisko? Dziś decyzja

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2012 06:19
Prokurator Generalny Andrzej Seremet weźmie w środę udział w posiedzeniu sejmowej komisji sprawiedliwości dotyczącej reformy prokuratury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nałęcz: Seremet i Parulski jak małżeństwo po przejściach

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2012 09:50
Czy po konferencji płk Przybyła jest możliwa współpraca między zwierzchnikami prokuratury wojskowej i cywilnej? Wierzy w to Tomasz Nałęcz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jest wniosek o odwołanie gen. Krzysztofa Parulskiego

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2012 13:25
Prokurator generalny złożył do MON wniosek o zaopiniowanie nowego szefa Naczelnej Prokuratury Wojskowej.
rozwiń zwiń