X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Media publiczne: "To musi być niezależny system finansowania"

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2012 19:45
Juliusz Braun (prezes TVP): W Polsce jest taki sposób myślenia, że są przepisy, których trzeba przestrzegać naprawdę i takie, których przestrzegać można ewentualnie. Niestety, sprawa abonamentu w świadomości społecznej należy do drugiej kategorii.
Audio
Juliusz Braun, prezes TVP
Juliusz Braun, prezes TVPFoto: fot. PAP/Leszek Szymański

Juliusz Braun, prezes TVP, przekonuje, że po stronie państwa brakuje zdecydowania przy odpowiedzi na pytanie, czy mają istnieć media publiczne, czy nie. - Nikt nie mówi, że nie ma ich być, wobec tego konsekwencją powinno być finansowanie - mówi gość Beaty Michniewicz w "Pulsie Trójki".

Ludzie kultury napisali do premiera i liderów partii list otwarty m.in. w sprawie finansowania publicznego radia i telewizji i zaapelowali o wznowienie prac na ustawą medialną. List został ogłoszony w czwartek w czasie konferencji na temat europejskich modeli mediów. - Mam poczucie, że wszystkie pomysły kiedyś zostały sformułowane, czy to w ustawach, czy w projektach. Po prostu trzeba podjąć decyzję, jaki system wprowadzimy. Doświadczenia z naszego kręgu cywilizacyjnego mówią, że to musi być niezależny system finansowania, a nie dotacja rządowa - podkreśla prezes TVP.

Maciej Strzembosz, prezes Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych, jeden z sygnatariuszy listu, członek Komitetu Obywatelskiego Mediów Publicznych, wyjaśnia, że  "opłata audiowizualna" byłaby łatwiejsza do egzekwowania. - Proponowaliśmy inny system finansowania przede wszystkim, dlatego że to powinno być związane z dostępem do programu, a nie z posiadaniem tego czy innego urządzenia. Dziś można programy radiowe i telewizyjne odbierać na wielu urządzeniach - tłumaczy Maciej Strzembosz. Gość Trójki przekonuje, że już teraz - zanim zostanie uchwalona nowa ustawa medialna - trzeba skupić uwagę na uszczelnieniu abonamentu.

- Wiadomość o śmierci telewizji jest przesadzona. Telewizja nie umiera, nawet jeśli ktoś ogląda różnego rodzaju treści w internecie, to często ogląda te przygotowane profesjonalnie przez telewizję publiczną. Natomiast sytuacja finansowa telewizji jest bardzo trudna. Na razie jest w stanie, jak mówią lekarze, "stabilnym krytycznym" - deklaruje Juliusz Braun. Zdaniem prezesa TVP wielu polityków nie docenia wagi problemu i zajmuje się czymś innym, a nie sprawą, która w całej Unii uznawana jest za bardzo ważną.

Jak goście Beaty Michniewicz oceniają propozycje ministra Michała Boniego oraz w jakich okolicznościach abonament mógłby być niższy dla wszystkich, posłuchaj całej audycji "Puls Trójki - 1 marca 2012".

Audycji "Puls Trójki" można słuchać od poniedziałku do piątku o godz. 17.45.

(ed)

Czytaj także

"Media publiczne są w Polsce potrzebne"

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2011 21:22
- Media publiczne powinny wyznaczać pewne standardy, w tym etyczne i estetyczne - twierdzi medioznawca Wiesław Godzic.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Abonament RTV powinien być płacony

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2012 19:44
Jan Dworak (KRRiT): Jedną z przyczyn niepłacenia abonamentu jest to, że obecnie obowiązująca ustawa jest anachroniczna. Mimo to prawo powinno być respektowane.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polityczna wojna niszczy media publiczne

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2012 09:19
Nieustanne przepychanki kadrowe i coraz mniejsze przychody z abonamentu sprawiają, że trudno jest budować media publiczne - uważa Jan Dworak.
rozwiń zwiń