X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Spowolnienie na kolei

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2012 19:54
Janusz Piechociński (poseł PSL): W stosunku do dróg i innych rodzajów transportu, niewątpliwie kolei i w tym także ta polska jest najbezpieczniejsza.
Audio
Janusz Piechociński
Janusz PiechocińskiFoto: Polskie Radio

Kilkuset działaczy związkowych protestowało we wtorek przed kancelarią premiera w miesiąc po czołowym zderzeniu pociągów pod Szczekocinami, w którym zginęło 16 osób. Kolejarze domagają się poprawy bezpieczeństwa na kolei i grożą paraliżem transportu kolejowego podczas mistrzostw.

Janusz Piechociński powiedział w radiowej Trójce, że kolej jako środek transportu jest najbezpieczniejsza. - Oczywiście ten dramat na zjeździe z centralnej magistrali kolejowej nigdy nie powinien się wydarzyć, stąd nasza olbrzymia troska także i po stronie samych pracowników kolei, aby takie zjawiska nie występowały. Ale w stosunku do dróg i innych rodzajów transportu niewątpliwie kolei i w tym także ta polska jest najbezpieczniejsza (…) Pamiętajmy o jednym, polska kolej wykazywała standardy bezpieczeństwa przede wszystkim przez znaczne spowolnienia, w taki sposób poprawiano bezpieczeństwo a nie poprzez modernizację - podkreślił.

Jerzy Polaczek (poseł PiS) zaznaczył, że czuje się bezpieczny jadąc pociągiem. - Natomiast sygnały, które płyną z sektora kolejowego każą nie tylko myśleć ale i działać wobec wyznań najbliższych lat to jest obowiązek ustawowy rządu i jego instytucji. Ja bym powiedział jako pasażer, iż sygnał o tym, że cały system zarządzania bezpieczeństwem w ruchu kolejowym nie funkcjonuje w sposób bardzo dobry, to są jednocześnie mniejsze wpływy z tytułu odejścia wielu pasażerów. Tylko przypomnę, że polska kolej straciła na liniach daleko bieżnych w ostatnich dwóch latach co czwartego pasażera, to jest także ocena tego co się w tym systemie dzieje.

Audycji "Puls Trójki" można słuchać od poniedziałku do piątku o 17.45. Zapraszamy!

aj

Czytaj także

Protest kolejarzy przeciwko zaniedbaniom na kolei

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2012 11:47
W południe kilkuset pracowników kolei przeszło sprzed Pałacu Kultury i Nauki pod Kancelarię Premiera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejowe ultimatum. Pociągi nie pojadą na Euro?

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2012 15:14
Związkowcy grożą sparaliżowaniem ruchu kolejowego podczas Euro 2012 jeśli rząd w ciągu miesiąca nie spełni ich postulatów dotyczących bezpieczeństwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Protest kolejarzy. Nowak nie chce konfliktu

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2012 17:54
Minister transportu Sławomir Nowak liczy na to, że kolejowi związkowcy nie będą strajkować podczas Euro 2012.
rozwiń zwiń