"Mały dramat podczas Euro 2012"

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2012 17:31
Była minister sportu Elżbieta Jakubiak określiła mianem małego dramatu, to co spotka kibiców na drogach. Jednocześnie wierzy, że kibice dadzą sobie radę.
Audio
Elżbieta Jakubiak
Elżbieta JakubiakFoto: fot. PRSA

- Stadion stanął na środku miasta (stadion narodowy - przyp. red.), a więc zapraszam kibiców, żeby wybrali się na mecz na piechotę - powiedziała gość "Pulsu Trójki".

Jakubiak zastanawiała się, czy władze zrobiły wszystko co mogły zrobić. - Są stadiony, ale co z ich wykorzystaniem po Euro? Jeśli chodzi o drogi, to nie mamy połączenia z Ukrainą. Nie mamy krajowego dużego lotniska. Zbudowaliiśmy, ale nie do końca i to się nie składa na całość - dodała.

Janusz Piechociński powiedział, że impuls którym było przyznanie Polsce Euro 2012 stworzył większe przyzwolenie na inwestycje. - Jeśli chodzi o lotniska, to osiągnęliśmy to, co trzeba nawet z pewnym zadatkiem, bo infrastrukturę buduje się nie na wczoraj, ale na jutro - powiedział.

Poseł PSL zauważył, że nie wszystkie połączenia szynowe z tymi lotniskami zostały oddane w terminie.

- Na pewno nie wszystkie projekty taborowe zostały na kolei zrobione w czasie. Te kilkadziesiąt dworców, które zostały zmodermiozowane to też jest jakieś osiągnięcie. Jeśli chodzi o drogi to najgorzej jest w węźle warszawskim, nie ma połączenia z Ukrainą - powiedział.

Audycji Puls Trójki można słuchać od poniedziałku do piątku o godzinie 17.45

to

Czytaj także

PiS o Euro: to porażka organizacyjna (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2012 07:20
Poseł Mariusz Błaszczak uważa, że Euro nie zostało dobrze przygotowane. Wskazuje na brak autostrad na Ukrainę oraz między miastami-gospodarzami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tusk pod wrażeniem: to cywilizacyjny skok

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2012 13:17
Autostrada A2 pomiędzy Łodzią a Warszawą będzie przejezdna na Euro 2012. Kończą się prace na feralnym odcinku C.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Budowlańcy z A4: oddajcie nasze pieniądze

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2012 15:01
Odzyskać pieniądze za wykonane prace przy autostradzie A4 chcą jej podwykonawcy. Grożą, że jeśli ich nie dostaną, to zablokują Euro 2012.
rozwiń zwiń