X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Nikt nie ma prawa zabijać drugiej osoby"

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2012 18:50
Andrzej Dera, poseł Solidarnej Polskiej powiedział, że projekt Ruchu Palikota dotyczący aborcji to barbarzyńska ustawa wpisująca się w cywilizację śmierci.
Audio
Andrzej Dera
Andrzej DeraFoto: PRSA

- Nie poprzemy tej ustawy, bo ona pozwala na zabijanie dzieci do 12 tygodnia ciąży bez żadnych ograniczeń - To są prawdziwe intencje Ruchu Palikota - dodał gość Pulsu Trójki.

Jak mówił w projekcie Solidarnej Polski jest zakaz dokonywania aborcji z względu na eugenikę, czyli ze względu na potencjalne wady rozwojowe dziecka. - Nie ma żadnego usprawiedliwienia tego, że dziecko niepełnosprawne w łonie matki jest zabijane, a to które się urodzi jest z mocy prawa chronione. Są rzeczy fundamentalne, nikt nie ma prawa zabijać drugiej osoby - powiedział.

Uczęstniączy także w rozmowie Armand Ryfiński, poseł Ruch Palikota uważa, że dotychczasowa ustawa aborcyjna jest nieskuteczna. - Nie wyeliminowała problemu aborcji, właściwie jest bez zmian. Ci którzy uważają, że chcą chronić życie poczęte powinni poprzeć naszą ustawę, czyli edukację seksualna, dostęp do szeroko rozumianej antykoncepcji wtedy tych aborcji będzie mniej - powiedział.

Ryfiński powiedział, że Ruch Palikota nie jest za przerywaniem ciąży. - Chcemy wyedukować już dzieci i młodzież, dać im możliwość podjęcia racjonalnych decyzji, aby mogli stanowić sami o sobie - dodał.

W środę Sejm zajmie się dwoma projektami dotyczącymi aborcji. Pierwszy - autorstwa Ruchu Palikota - zakłada możliwość przerwania ciąży do 12 tygodnia. Po tym czasie aborcja byłaby możliwa - tak jak do tej pory - w trzech określonych przypadkach:  jeżeli ciąża powstała w wyniku przestępstwa, jeżeli zagraża ona życiu lub zdrowiu kobiety oraz jeżeli istnieje prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu lub nieuleczalnej choroby, która zagraża jego życiu.

Drugi projekt przygotowała Solidarna Polska. Zakłada on uchylenie przepisu dopuszczającego przerwanie ciąży w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu.

Rozmawiała Beata Michniewicz.

to

Czytaj także

"Trzeba wycofać środki wczesnoporonne z aptek"

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2012 19:04
Marek Jurek wystosował apel o niełamanie ustawy o ochronie życia przez "Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ruch Palikota: aborcja na życzenie do 3. miesiąca ciąży

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2012 10:58
Prawo do aborcji bez ograniczeń do 3. miesiąca, lub do 4. jeśli ciąża zagraża matce, pochodzi z gwałtu, lub płód jest upośledzony – takich zmian chce Ruch Palikota.
rozwiń zwiń