X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Slogany czy konkrety? Drugie expose Tuska

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2012 18:41
- Podwyższenie wieku emerytalnego, podwyższenie podatków. Takie prymitywne rozwiązania z całą pewnością zaprezentuje premier - mówił w Trójce Andrzej Romanek, Solidarna Polska.
Audio
Slogany czy konkrety? Drugie expose Tuska
Foto: PAP/Radek Pietruszka

Donald Tusk w piątek w Sejmie ma przedstawić swoje "drugie expose". Szef rządu zapowiedział, że w wystąpieniu będzie mówił o dotychczasowych dokonaniach rządu, a także o planach na rok 2013 "z perspektywą na całą kadencję". Publicyści i komentatorzy sceny politycznej uważają, że "expose" będzie odpowiedzią na ofensywę medialną PiS. Partia Jarosława Kaczyńskiego w ostatnim sondażu przeprowadzonym przez TNS Polska wyprzedziła po raz pierwszy od dłuższego czasu Platformę Obywatelską.

Dariusz Joński, który był gościem "Pulsu Trójki" powiedział, że wolałby wysłuchać informacji na temat przyszłorocznego budżetu, niż kolejnego "expose" Donalda Tuska. Czytanie ustawy budżetowej, które było przewidziane na ten tydzień, zostało przesunięte. Rzecznik SLD w kontekście piątkowego wystąpienie szefa rządu powiedział, że oczekuje od premiera radykalnych działań. - W ostatnim expose Donald Tusk nie powiedział nawet jednego słowa o służbie zdrowia, a dzisiaj zamykane są szpitale dla tych najmłodszych i dla tych starszych. Chcę usłyszeć w końcu radykalne działania: w sprawie służby zdrowia, wymiaru sprawiedliwości i edukacji.

Andrzej Romanek przewiduje, że premier nie przedstawi żadnych "pozytywnych programów". Poseł Solidarnej Polski uważa, że Donald Tusk będzie po raz kolejny sięgał po pieniądze podatników. - Podwyższenie wieku emerytalnego, podwyższenie podatków. Takie prymitywne rozwiązania z całą pewnością zaprezentuje premier Donald Tusk. Czego nowego możemy się po panu premierze spodziewać? Niczego. Ja chciałbym zapytać premiera jaka jest propozycja odnoście polityki prorodzinnej - zaznaczył Romanek.

Politycy w "Pulsie Trójki" mówili także o spotkaniach Waldemara Pawlaka z liderami partii opozycyjnych. Jeśli chcesz dowiedzieć się szczegółów - posłuchaj całej audycji!

Rozmawiała Beata Michniewicz.

Czytaj także

Graś: drugie expose premiera w piątek

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2012 09:42
- Na pewno nie będzie tak długie, jak słynne, bodajże 3,5-godzinne, wystąpienie pana premiera swego czasu - powiedział w TVP Info rzecznik rządu Paweł Graś.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PiS żąda debaty po expose Tuska. Ma być długa

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2012 12:57
Powinna trwać 360 minut, bo sytuacja gospodarcza i społeczna w Polsce jest na tyle poważna, że trzeba do niej podejść merytorycznie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tusk: nie ma płatności za fakturę, nie ma VAT

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2012 13:40
Będą zmiany w ustawie o podatku od towarów i usług. W ciągu dwóch tygodni do rządu powinien trafić projekt w tej sprawie.
rozwiń zwiń