PiS nie ufa prokuraturze. Dowody smoleńskie "w swoim czasie"

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2012 18:25
Taką deklarację złożył w Pulsie Trójki poseł Jan Dziedziczak. Bogusław Liberadzki z SLD apelował o powtórzenie pracy komisji badania wypadków lotniczych, lub komisji Millera.
Audio
PiS nie ufa prokuraturze. Dowody smoleńskie w swoim czasie
Foto: Wikipedia

- Uważam, że Ruch Palikota wyłącznie mówi rzeczy niemądre – skwitował poseł Prawa i Sprawiedliwości złożenie do prokuratury zawiadomienia o możliwym ukrywaniu dowodów ws. katastrofy smoleńskiej przez posłów PiS. Chodzi o echa publikacji "Rzeczpospolitej”.

Jan Dziedziczak wytłumaczył, że "dowody” posiadane przez Prawo i Sprawiedliwość zostały zebrane przy okazji pracy zespołu ds. katastrofy smoleńskiej Antoniego Macierewicza. - Ujawnimy to w stosownym czasie – powiedział poseł. Dopytywany przez Beatę Michniewicz, która przypomniała że polskie prawo nie pozwala na ukrywanie dowodów, odpowiedział krótkim "trzeba mieć ogromny dystans do tego, co się dzieje w tej chwili w Polsce”.

- Jeżeli jeden ginie w tajemniczych okolicznościach, drugiego świadka informacje wyciekają do internetu, to trudno mówić tutaj o bezpieczeństwie informatorów i my nie zamierzamy tych informacji w tej chwili oddawać prokuraturze – mówił poseł.

Europoseł SLD profesor Bogusław Liberadzki apelował w programie o powtórzenie pracy eksperckich komisji – badania wypadków lotniczych, lub Millera. - Rok temu powstał nowy byt w postaci sieci europejskich komisji badania wypadków lotniczych. Póki co rząd się jeszcze do nich nie zwrócił – zwrócił też uwagę eurodeputowany.

Rozmawiała Beata Michniewicz

Czytaj także

Kaczyński: wygląda to na wielkie oszustwo

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2012 15:39
Tak Jarosław Kaczyński skomentował oświadczenie prokuratury, która utrzymuje, że na wraku tupolewa nie stwierdzono trotylu ani żadnego innego materiału wybuchowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trotyl we wraku Tu154?: "Rzeczpospolita" łagodzi ton

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2012 20:13
Redaktor naczelny "Rzeczpospolitej" Tomasz Wróblewski: może przedwcześnie pisaliśmy o trotylu (...), ale inne informacje są potwierdzone.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Burza wokół "trotylu". Ekspert: ślady ulegają zatarciu

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2012 06:56
Próbki, które mogą się nadawać do wykrycia materiału wybuchowego, mogą ulec zatarciu wskutek zwykłego parowania - mówi "Naszemu Dziennikowi" dr hab. Stanisław Cudziło.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kaczyński: Tusk przekroczył pewne granice

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2012 16:45
Prezes PiS skomentował w ten sposób wtorkowe stwierdzenie premiera, że "nie nie sposób ułożyć sobie życie w jednym państwie z Jarosławem Kaczyńskim".
rozwiń zwiń