X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Tylko jedna propozycja budżetowa jest nie do przyjęcia"

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2012 18:45
- Kanclerz Merkel mówiła, że być może będzie potrzeby jeszcze jeden szczyt na początku przyszłego roku, ale nie tracę nadziei, że uda się jeszcze teraz osiągnąć kompromis - powiedział poseł SLD Tadeusz Iwiński.
Audio
Premier Donald Tusk podczas konferencji prasowej przed posiedzeniem Rady Europejskiej. Premier Donald Tusk przybył, na dwudniowy szczyt UE do Brukseli, który poświęcony będzie budżetowi unijnemu na lata 2014-2020.
Premier Donald Tusk podczas konferencji prasowej przed posiedzeniem Rady Europejskiej. Premier Donald Tusk przybył, na dwudniowy szczyt UE do Brukseli, który poświęcony będzie budżetowi unijnemu na lata 2014-2020. Foto: PAP/Radek Pietruszka

Jak ocenił ze 4 propozycji: cypryjskiej, Hermana van Rompuya, Komisji Europejskiej i brytyjskiej tylko ta ostatnia jest nie do przyjęcia. - W najważniejszych dla nas kwestiach polityki spójności i polityki rolnej trzy pozostałe oscylują wokół podobnej kwoty - mówił poseł SLD.

Jak podkreślił Jarosław Sellin ważne jest, żeby budżet unijny został ustalony już w tym roku, bo dzięki temu będzie jasne jak planować wydatki, na jakie pieniądze z UE możemy liczyć. Jego ocenie dla Polski najlepszym kompromisem jest sytuacja zakładająca ambitną politykę spójności, bo to bezpośrednio przekłada się na rozwój. Powinniśmy także walczyć o zmiany w dopłatach dla rolników, ciężko zaakceptować sytuację, kiedy polscy rolnik dostaje dopłaty o jedną trzecią mniejsze niż jego niemiecki kolega.

Goście czwartkowego "Pulsu Trójki" rozmawiali także o interpretacji słów brytyjskiego premiera Davida Camerona nt cięć w unijnym budżecie. Jak zaznaczają doszło do pewnego nieporozumienia. Jarosław Sellin i Tomasz Iwański odnieśli się także, do wniosku Platformy Obywatelskiej o postawienie przez Trybunałem Stanu Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobrę.

Rozmawiała Beata Michniewicz

gs

Czytaj także

Premier Hiszpanii odrzuca projekt budżetu UE

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2012 07:30
Hiszpański premier Mariano Rajoy stwierdził, że propozycja budżetu UE na lata 2014-2020 przedstawiona przez szefa Rady Europejskiej Hermana Van Rompuya, jest "nie do przyjęcia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Barroso: budżet Unii jest dźwignią jej rozwoju

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2012 11:10
Parlament Europejski wraz z Komisją Europejską nie zgadzają się na cięcia w wieloletnim budżecie, czego domagają się państwa płatnicy netto.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie "nie" dla nowej wersji unijnego budżetu

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2012 18:58
Poinformował o tym premier Donald Tusk po spotkaniu w Brukseli z szefem Rady Europejskiej Hermanem Van Rompuy’em.
rozwiń zwiń