X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Abgarowicz: Senat jest stabilizatorem demokracji

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2012 18:28
Goście "Pulsu Trójki" senatorowie Łukasz Abgarowicz (PO) i Jan Maria Jackowski (PiS) uważają, że Senat wymaga reform, ale nie powinien zostać zlikwidowany.
Audio
Senat
SenatFoto: PAP/Tomasz Gzell

Senator PO Łukasz Abgarowicz, jest zdania, że Senat jest "stabilizatorem demokracji". - Pilnuje jakości legislacji - wyjaśnia. W jego opinii Sejm jest miejscem bitwy politycznej. Posłowie często podejmują decyzję "w emocjach", co skutkuje tym, że są one obarczone błędami merytorycznymi i nie zawsze są spójne z funkcjonującym prawem. Senat te błędy wyłapuje.

Senator Jan Maria Jackowski z PiS podkreśla, że senatorowie mają "większy mandat społeczny" od posłów. Wynika to z tego - jak tłumaczy - że senatorowie wybierani są od 2011 roku w okręgach jednomandatowych. Wybory do Sejmu są proporcjonalne. - Czasem się zdarza, że posłem zostaje osoba, na którą zagłosowało tysiąc osób - mówi. Dodaje, że niższa izba parlamentu generuje więcej kosztów, a poziom debaty w Sejmie jest zdecydowanie niższy niż tej prowadzonej w wyższej izbie parlamentu.
Goście radiowej Trójki uważają, że Senat wymaga reform, ale dwuizbowość powinna zostać zachowana. Wśród pomysłów na poprawę funkcjonowania wyższej izby parlamentu wymienili m.in. wydłużenie kadencji senatorów oraz organizowanie oddzielnych wyborów do Sejmu i Senatu.
Wysłuchaj całej audycji!
Rozmawiał Marcin Zaborski.

Zobacz więcej na temat: Łukasz Abgarowicz polityka

Czytaj także

Tak źle jeszcze nie było. Polacy o parlamencie

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2012 16:22
2/3 Polaków ma złe zdanie o Sejmie, co drugi negatywnie wyraża się o Senacie. Notowania obu izb parlamentu są najniższe w tej kadencji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Senat do lamusa? "To podstawa demokracji"

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2012 08:51
- W Polsce tak się zdarzało, że kiedy Senat przestawał istnieć, to nie było demokracji - mówił w Jedynce Bogdan Borusewicz.
rozwiń zwiń